sevenpairs

Někde jsem se dočetl, že játra nemají nervová zakončení, takže nebolí. Je to pravda?

Nejlepší odpověď
annas

Uvádít se to.

"Často si lidé se ztučnělými játry nejsou vědomi toho, že mají nějaké potíže. Játra totiž nebolí, nejsou v nich nervová zakončení. Příznaky tak mohou být neurčité, a to zejména v časných stadiích. Většina osob se steatózou se necítí celkově dobře, jsou stále unavení a bez zjevného důvodu trpí nadváhou

více v odkazu

„Zdevastovaná játra? 6 kroků, kterými je ozdravíte“
https://zena.ak­tualne.cz/zdra­vi/zdevastova­na-jatra/r~513b03­808c7b11e68d00002590604f­2e/