proč mi telefon nenajde wi-fi??

chtěla jsem se zeptat, máme doma wi-fi, a když se na ní chci v mobilu připojit, tak mi ji vůbec nenajde, a když ji do toho mobilu přidám, jakože nacvakám jak se jmenuje ta moje wi-fi, tak se mi píše že není v dosahu sítě, nevíte proč? je to problém v mobilu nebo s wi-fi?

Doplňující informace:
na notebooku mi wi.fi jede bez problémů

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Problém bude spíše v mobilu - jinde (k jiné wifi) se mobilem připojíš??
Pokud ano, sniž na domácí wifi úroveň šifrování (případně si vytvoř druhou WLAN s nižším zabezpečením nebo i - zkusmo, bez).

Další odpovědi:

Bronzový

Není zamezeno vysílání SSID? Pokud to máš tak nastaveno v routoru, pak musíš předem SSID znát.
Doplňuji:
Hamon: frekvence je jednotá, 2,4 GHz. Šifrování kromě SSID na to nemá vliv. A norma je jen jedna. A norma je právě na tu frekvenci ISM. :)

Bronzový

Over, ze mobil podporuje pouzitou normu, frekvenci a sifrovani.
Doplňuji:
Norma bude oznacena jako 802.11b, g nebo n, frekvence 2,4 nebo 5 GHz a sifrovani WPA2, WPA nebo WEB (od nejsilnejsiho). Vse v nastaveni wi-fi na routeru nebo access pointu.

Pokročilý

v mobilu

Diskuze k otázce

Bronzový

Hamon

A sifrovani je samozrejme WEP :D

Bronzový

Hamon

Zbynas: nemuzu souhlasit. Frekvence se uz dlouho pouzivaji dve - 2,4 GHz a % GHz. Stejne tak kazde frekvencni pasmo ma vic norem (pro 2,4 GHz norma "a" - dnes se snad uz nepouziva, "b", "g" a nejnovejsi "n".
Pokud by AP pouzival frekvenci 5 GHz a mobil umel jen 2,4 GHz, pak by logicky mobil wi-fi nemohl videt. Pokud wi-fi pouziva silnejsi sifrovani, pak by teoreticky sit videt byt mela (to nevim jiste), ale nepodarilo by se pripojit. A stejne tak by to melo byt u pouzite normy, pokud by na AP byla vyzadovana novejsi, nez mobil podporuje.

Není zamezeno vysílání SSID? Pokud to máš tak nastaveno v routoru, pak musíš předem SSID znát.

Doplňuji:
Hamon: frekvence je jednotá, 2,4 GHz. Šifrování kromě SSID na to nemá vliv. A norma je jen jedna. A norma je právě na tu frekvenci ISM. :)

Bronzový

Hamon

Tyhle minidispleje me stvou - vlozil jsme toho vic nez jsem chtel (jmeno). Muj komentar konci slovy "pokud by na AP byla vyzadovana novejsi, nez mobil podporuje." :)

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.