Tep

Chybné připojení k Wifi

Zdravím, koupil jsem si nový telefon Huawei Ascend, vše šlo v pořádku, jenže v posledních dnech se nemůže nijak připojit na Wi-Fi, zkoušel jsem restartovat router, připojit k Wi-Fi hned u routru a stále nic, přižemž ostaní zažízení – notebooky,tablety a telefony se vpohodě připojí. Neměl někdo podobnou chybu?

Nejlepší odpověď
Bedy

Pravděpodobně bude chyba v mobilu, zkusil bych vymazat profil připojení v mobilu nebo jej restartovat. Jinak bych to prostě viděl na reklamaci, Huawei stojí za starou bačkoru co se týká kvality, když už chytrý telefon, tak to chce něco solidnějšího jako třeba Nokia, Apple, či HTC. Ale Huawei a další levnější výrobce bych nedoporučoval.

Další odpovědi
zelezo1983

Bedy mi doporucil HTC windows 8 a musim rict ze lepsi mobil sem nemel tak to bude asi chyba v tom mobilu jak pise

pedes

Ahoj, pokusím se o nezaujatou reakci. Není pravda, že by Huawei byl jakákoliv podřadnější firma, Tyhle informace mají snahu šířit jedinci, kteří se bohužel nedokážou na věc podívat realisticky. myslím, že si stačí přečíst tento link http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hu­awei . Pokud jde o tvou závadu, bohužel nepíšeš jak se to chová. Tedy požádal bych o upřesnění modelu telefonu a verze OS a k tomu hlášku, kterou dosataneš při pokusu se připojit. Nenajde to wifi, odmítne jí to? S jakou hláškou. Zkoušel jsi jinou wifi?, nemáš zakázáno v mobilu? Zkus mi to upřesnit a pokusíme se to vyřešit. Pedes
Doplňuji:
Bedy? Můžeš upřesnit tvé tvrzení nějakými pádnými argumenty? Třeba počty prodaných kusů, počty modelů, rozsahy uhlopříček, štíhlost těla mobilů atd.

Tep

Jo to je pravda že stojí za starou bačkoru, ale neododal jsem tarifu se kterým byl tento telefon za 1kč pokud se nemýlím. A jen chci dodat že se nepřipojí k Wi-Fi u nás doma, k sousedům se připojí vpohodě

Bedy

Dobře, určitě připojení k Vaší wifi máte v mobilu uložený, že? Tak to zkuste smazat a zkusit to znovu. Koukněte taky na velikost písmen.
Když tak zkontrolujte nastavení routeru, zda-li máte správně nastaveno filtrování MAC adres, používáte-li to, taky bych koukl na kanál, na které wifi vysílá – nastavte ten, který je volný v okolí, zkuste změnit heslo a zkontrolujte typ zabezpečení – nepoužívejte starý WEP nebo WPA (personal/PSK), ale WPA2 (personal/SPK). Jinak vážně nevím.

Tep

Bedy a pedes – Je to Ascend G510 a Android verze 4.1.1. Při připojováni na Wi-Fi to nejdříve hlásí -„Načítáni IP adresy“-„Ověřováni“ a nakonec „problem s ověřováním“. Jak už jsem psal k sousedům se připojí vpohodě. Zkoušel jsem tu Wi-Fi jakoby odstranit z telefonu a poté opět zapamatovat. Zabezpebečení je WPA2. Zkoušel jsem se napojit na Wi-Fi pin codem co je pod routrem a stále ten samý problém