dedeg

nejdou mi spustit soubory PPS,které jsem kdysi dostal mailem.Nedělal jsem poslední dobou nic zvláštního

pouze jsem CLEANEREM vyčistil PC a spustil defragmentaci.Tak mi prosím poraďte kde jsem mohl udělat chybu.

Nejlepší odpověď
Bedy

Navrhuju skočit do Start-Ovládací panely-Možnosti složky-Typy souborů a podívat se na PPS, zda-li tam je nastaven otevírací programy, například Microsoft Office PowerPoint nebo Apache OpenOffice Impress.

Zkontrolujte, zda-li takový program máte nainstalovaný v počítači.
Doplňuji:
Ještě bych se zeptal, jakým cleanerem jste počítal čistil – ona řada různých čističů je docela agresivní a často udělají víc škody, jak užitku.

Pokud to byl čistič CCleaner, tak s ním mám dobré zkušenosti, ten je bezpečný. Ale například Advanced SystemCare, SpeedUp MyPC (Zrychlení počítače), Ashampoo WinOptimizer, Glary Utilities, Tune Up Utilities apod. opravdu často nadělají víc škody, jak užitku, zejména první tři jmenované. Ty jsou nejhorší snad.

Další odpovědi
badisko

Tak si jen oprav Microsoft office ..nebo co pouzivas a bude to ok.....je mozne ze se ti poskodil kancelarsky balik …to se stane …:-)…nebo pokud mas open office atd …nejde ti chybou programu ktery ti nefacha ..

Bedy

Bohužel máte profil uzavřený, nemohu Vám odpovědět. tak aspoň takto.
Pokud máte email na Seznamu, Hotmailu či GMailu, tak se tam spouští webová aplikace, která to otevře.
Když si je chcete spustit v počítači, musíte dát volbu Stáhnout/Uložit a teprv v počítači si to spustit. Nestahujte na plochu.