Mary0202

Poradíte nějaký program, do něhož mohu vložit a upravit, aby to vypadalo, že je to focené z „Iphone“?

Iphone

Nejlepší odpověď
jpau

Stručně o tom jak to funguje. iTelefon fotí do jpeg (alespoň můj s iOS 7.x.x). Jpeg obsahuje „něco jako metadata“, říká se tomu exif, kde jsou údaje o autorovi, nastavení (expozice, …) a zařízení. Takže nehledáme program co něco upraví „jako že je to foceno z iTelefonu“ ale program pro ÚPRAVU EXIFU (use google).

Z hlavy by to mělo jít nastavit ve Windows ve vlastnostech obrázku (pravé tlačítko, vlastnosti, karta tuším Podrobnosti?). Měl by to umět také Gimp.

Pro správné nastavení je nejlepší mít fotku z iTelefonu (toho bude zřejmě plný Instagram) a její exif použít jako šablonu pro vyplnění exifu Tvého obrázku. Pravděpodobně bude exif různý pro různé verze iOperačníhoSystému, jelikož bude zohledňovat jeho verzi. Doporučil bych z této šablony zkopírovat vše, aby nedošlo k tomu, že iTelefon „vyfotil“ fotku čipem, který v něm není, s expozicí, kterou nedovede nastavit apod.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Exif