Nefunguje mi focení screenshotů s Fn+Prtsc, jak to zpravit?

Mám Windows 7, 64 bit a vždy mi focení screenů fungovalo. Po posledním formátování mi to však vůbec nefunguje. Když stisknu Fn+Prtsc a pak normálně s Ctrl+V chci screen vložit třeba v Photoshopu, Malování, Photofiltru, atd, tak se mi tam nic nezobrází, nebo maximálně poslední obrázek, který jsem kopírovala z internetu, ale screenshot nikde.
Jak to zpravit a čím to je? Byla bych ráda kdyby to znovu fungovalo bez používání jakéhokoliv programu na focení obrazovky
Doplňuji:
cochee - tak na tohle jsem opravdu antitalent.. :( ani nevím co přesně mám hledat, pomohl by jsi mi s tím?

Odpovědi:

Stříbrný

On může být problém s tím, že musí být použita ta Fn klávesa. To není funkce standardní klávesnice a proto na to noťasy většinou potřebují ovladač. Najdi si na stránkách výrobce podporu pro tvůj model notebooku a stáhni ovladač týkající se klávesnice.
Doplňuji:
Je to přesně tak, jak píše následně mowla - je třeba ze štítku zespod zjistit přesné modelové označení, někdy to bývá i takový "polopatičtější" štítek nahoře u klávesnice. Někdy to výrobce mívá "poloutajeno," pak je třeba zjistit z jeho stránek, co přesně a kde je napsáno modelové označení. Pak můžeme pokračovat dále.

Jaký typ notesu máš? - přesně, najdeš to na výrobním štítku.
___
Pak jdi na web výrobce notesu a stáhni si ovladač pro klávesnici (nebo něco podobného - někdy bývá dohromady s ovladačem pro touchpad či chipset). A ten nainstaluj.

Stříbrný

Zmáčkni klávesu Prtsc bez Fn ... Od toho se ta klávesa jmenuje Print Screen ..a pak to bude fungovat...tím, že k tomu mačkáš Fn znamená, že chceš vyvolat funkci, která je pod tou klávesou uložena a zapsána červeně nebo modře nebo nějak zvlášt jinak...

Bronzový

Funguje ti primární funkce klávesy, na které je print screen? Funguje ti něco jiného s funkční klávesou? Odpovědi by tě měly nasměrovat k řešení.

Diskuze k otázce

Stříbrný

cochee

Četl jsem a odpověděl na tvoji otázku č.2, zopakuju to: S tou klávesou Fn se mi to nezdá, páč ne-notebookové klávesnice klávesu Fn nemají (z 99,9%) a PrtScrn přesto funguje. Windows 7, které máš ty, ověřím až později (teď jsem v práci), ve Vistách a XP však funguje i holé PrtScrn bez čehokoliv jiného, vyzkoušej.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.