Spiritus

Nechci na dovolenou-je to běžné?

S přítelem mám jet na dovolenou do Itálie-vše je již zaplacené,většina věcí koupených a zabalených.Mám ale problém.Vůbec se netěším,nikam se mi nechce jet.(S přítelem problém nemám.)Stává se vám to také a jestli ano,co s tím děláte?Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
Berušinka

To nechápu =D
JEĎ! Nebo toho budeš pak litovat. Už je to zařízené, přítel se jistě těší.
Uvidíš, jak se ti tam bude nakonec líbit.

Další odpovědi
hanulka11

Většinou taková dovolená je pak ta nejlepší. Já tedy to nemívám. Ale vím když se mi někam nechce tak to vždy je perfektní. /nemusí to být ani dovolená , třeba nějaký sraz či co/
Prostě to překonej , řekni si, že zase zažiješ něco úplně nového, poznáš jiný kout světa a bude to prima .A co hlavní- odpočineš si od běžných každodenních starostí .Tak se těš!!!!!!!

Děda Louda

Je. Ale s klidnou hlavou jeď. Opusť myšlenky na to, že bez tebe to tady nebude fungovat, že se všechno zhroutí, protože tvoje přítomnost je nepostradatelná a nutná, neboť jedině ty máš odpovědnost za běh světa a událostí. Nikdo nejsme nenahraditený. Odpočineš si a přijdeš na jiné myšlenky a souvislosti, přineseš si novou zkušenost.

baghira

Myslím, že první večeře v taverně po slunečném dni prožitém ve vlnách a na písku na pláži ti tu blbou náladu vyrazí z hlavy.

A kdyby ne, tak se aspoň pokus to neotrávit příteli – ten je v tom snad nevinně :)

petka

Může to být tím,že máte „nudný“ program anebo čekáte,že z dovolené se dovolená stane sama…zkuste si naplánovat nějaký výlet v rámci pobytu v Itálii nebo si stanovit cíl,na který se budete těšit,ať už je to moře nebo výborná italská kuchyně..

dudu

Naprostý souhlas s názory kolegů – jeďte a netěšte se, neboť obdobné dovolené přinášejí nejkrásnější prožitky.
Jinak dvě škodolibé poznánky, které se Vás nemusejí týkat:

  • vedoucí pracovníci by neměli odjíždět na dovolenou, jinak se určitě provalí, že jejich útvar bezvadně funguje i bez nich,
  • velmi často ovšem také platí, že daný útvar perfektně pracuje, i když právě jeho ředitel je přítomen na pozici!!

misa-radilka

Abych odpověděla přímo a jasně. Ne, běžné to není (alespoň podle zkušeností mých a známých, dovolenou chceme mít permanentně). Jestli je to normální je jiná věc. A to, že cítíš to, co cítíš, s tím bych si nedělala vůbec hlavu. Souhlasím s ostatními. A užij si to! 😉

hanysicek

Klidně pojedu místo vás:-) Nechápu jak se člověk nemůže těšit na dovolenou..

sanskrybastr

Jo, něco takového se mi už stalo také. Minulý rok jsem měl naplánovanou dovolenou v Dominikánské republice. Jak se ale začalo blížit datum odletu, tak ze mě to počáteční nadšení začínalo pomalu opadat a zažíval jsem něco podobného, jako vy. No, nakonec jsem ale letěl a dovolenou jsem si moc užil. :) Mimochodem, co se týče Dominikánské republiky, tak tady jsem nedávno narazil na docela užitečného průvodce: https://www.ces­tolino.cz/pru­vodce/dominikan­ska-republika/ Třeba se někomu bude hodit. :)