Bronzový

Necháváte se oslovovat titulem? Představujete se s titulem?

Máte ho na schránce nebo na zvonku?

Už jsem viděla i titul na náhrobku:-D

Všem předem děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Ne a ne a na a ne...
;-)
Ani na náhrobku ho nechci...
;-)
Ale je to v lidech - jednou jsem se jedné paní ohradil, aby mi neříkala "pane inžinýre" - a začala mi říkat "pane doktore"...
;-DD

Další odpovědi:

Stříbrný

Snad jen v práci na úředních písemnostech. Taky jsem si to z legrace zadal při založení bankovního účtu a oni to teď důsledně všude píšou :-)
No a občas v práci mě někdo osloví titulem, který si přečetl na nějakém lejstru ode mě pocházejícím. Já se pro to na nikoho nezlobím, ale vůbec mi nevadí, když mně říkají jenom "pane".
Na schránce, zvonku, v občance ani v katastru nemovitostí titul nemám.

Zlatý

V osobním životě nikoliv, ale v zaměstnání ano. Pohybuji se v akademickém prostředí a tam se na tituly hraje.

Stříbrný

Už dlouho to nepoužívám, ale když jsem byl čerstvý absolvent VŠ, (je to 40 let) tak jsem podlehl pýše a nátlaku maminky a na schránku jsem si to tenkrát připsal.

Žádný titul nenám,tak se nemám proč oslovovat titulem a kdybych měl,tak bych to nikde mít nechtěl,ani na náhrobku,ten bude z velkýho kamene a v něm budu já v malý díře vysypanej a zavoskovanej.

Pokročilý

jiste a pokud nahodou nekdo pri osloveni zapomene jeden z titulu uvest, tak delam ze neslysim...

Bronzový

pokud se zadaří, tak za 2 měsíce budu bc. a dál nejspíš nepůjdu... no a nechat si říkat ''slečno bakalářko'' to je asi divné, takže titulem se nebudu nechávat oslovovat.. :)
ono se to stejně myslím ani nepoužívá...

Bronzový

Používání titulů - jak kdy a kde. Např. když jsem v komisi pro obhajobu disertační práce, tak mi nepřijde divné, že mě oslovují pane doktore, ale kdykoliv jindy se zarazím. Na oslovení pane inženýre jsem zvyklý, beru to jako normální. Představuji se ale jménem, na schránce ani zvonku žádný titul nemám, ale třeba na pracovních vizikách ano (tedy na české verzi, na anglické samozřejmě ne). Tituly mám v OP a tudíž tam, kde se ocitne odvozeně (např. katastr).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.