da ny

Navštívili jste Boheminium?

Jak se Vám líbilo přesunout se za pár minut ze Starého bělidla, přes Horu Říp, Ještěd, Písek do Holašovic, na Bezděz a třeba Zámek Kynžvart?
Chystám se na výlet a opět se těším na Zpívající fontánu a skladbu A, byla 1. a je pro mne stále ta nejkrásnější.
Ta v Jindřichově Hradci je taképěkná…
Doplňuji:
Hlavně pro ivzez, děkuji :) ML jsou v mém rodném kraji a mám to tam moc ráda.
Byly jsme tam s dcerkou i v lázních po operaci appendixu.
Boheminium bylo slavnbostně otevřeno veřejnosti v r. 1999. Ale…
Park s miniaturami tam byl veřejnosti přístupný dávno před revolucí.
Modelů tam bylo jen o trochu méně, areál byl skromný a bez restaurace.
Spoustu let to tam bylo zanedebáno a vše chátralo :(
Hotel Krakonoš byla budova z r. 1900, kterou znám desítky let :)a netuším, kdo je dnes majitelem…:
http://www.fo­tohistorie.cz/Kar­lovarsky/Cheb/Ma­rianske_Lazne/Ma­rianske_Lazne_-_Krakono/Defau­lt.aspx
Také dlohá léta jen chátrala (již v předrevolučním období), dnes jsem zjistila, že je téměř celá opravena, v novém kabátě.
Ani netuším, od kdy nese název Hotel Krakonoš tato „nová“ budova
http://krakonos-marianske-lazne.hotel.cz/

Nejlepší odpověď
annas

Děkuji za informaci.

Slyším poprvé, že „Boheminium je naučně poznávací park na JV okraji Mariánských Lázní s věrnými replikami více než 40 významných stavebních a technických památek ČR. Veškeré vystavené modely jsou vyhotoveny v měřítku 1 : 25 – model je 25× menší než originální předloha.“

http://itras.cz/bo­heminium/

Musí to býv zajímavá podívaná, ale pochybuji, že se do těchto končit dostanu. Ale nikdy neříkám nikdy.

Další odpovědi
ivzez

Mariánské Lázně jsem navštěvovala často, ale už jsem tam
dlouho nebyla. Park Boheminium neznám (ještě tam nebyl).
Dívala jsem se do mapy – je kousek od Krakonoše.

Budete-li mít více času, projděte si okolní lesy,
podívejte se na Goetheho stezku a ochutnejte prameny.
Doplňuji:
To je možné, že tam nějaké miniatury byly i dříve.
My jsme „nahoru“ na Krakonoš chodívali
korytem bobové dráhy, odkud vidět nebyly
(bývalo to tam hodně zarostlé).

Pamatuji si chatkový tábor u Krakonoše, tuším že patříval CKM.
Později jsem tam viděla tenisové kurty.

Do chatek jezdilo tam dost mladých ze zahraničí,
Italové, Francouzi, Němci z obou částí Německa, Angličani, …
jednou dokonce pěvecký sbor univerzity z Jižní Karolíny, …

Při sportu dobrá příležitost ke konverzaci,
těch jsme moc nemívali …

Na ML moc ráda vzpomínám. Je to krásné město,
má pěkné okolí a vždycky mi to tam „dělalo dobře“
na dýchací cesty.

Naposledy jsem tam byla s dětmi začátkem 90. let.
Teď už nejezdím nikam, ale jestli se jednou „vyhrabu“,
zajedu se tam zase podívat.

ML měl moc rád Miroslav Horníček, který jim věnoval knížku
„Mariánským Lázním v červnu a červnu v Mariánských Lázních“ …

anonym

Majitelem hotelu je pan Richter,osobně ho znám
Doplňuji:
Každoročně jsou tam svatováclavské slavnosti,před hotelem je celodenní představení ,šermíři,ková­ři,lukař,kelto­vé se svojí grupou a římané,lety vrtulníkem atd,
je tam krásně.
na letošek to vychází na 27.9.2014
http://www.ma­rianskelazne.cz/ma­rianske-lazne/rocni-obdobi/podzim/sva­tovaclavske-slavnosti

da ny

Pro Jugar
Pan Richter je majitelem „nového“ Krakonoše a co starý Krakonoš?
Původní Hotel Krakonoš patřil do majetku SSM, dlouho chátral, nyní tam běží stavební práce. Majitelem je též pan Richter? Děkuji za případnou odpověď :).
http://www.fo­tohistorie.cz/Kar­lovarsky/Cheb/Ma­rianske_Lazne/Ma­rianske_Lazne_-_Krakono/Defau­lt.aspx