Miroslavst

Navigace v letadle

Jak pilot pozná kde má zatočit když někam letí, když nevidí na směrové cedule?
Že by měl tak silný dalekohled?

Nejlepší odpověď
Terryle

Ne, kouká se na směrovky letadel, co letí před ním.

Nebo že by mu to řekl dispečer? Nebo podle map? Nebo že by to měl v počítači? :)
Doplňuji:
Zapomněla jsem radiomajáky. Jde o to, jestli letí na vizuál (VFR) nebo podle přístrojů (IFR). Pokud vizuálně, tak se řídí tím, co vidí pod sebou a pak se orientuje hlavně podle povrchu plus mapy. Pokud podle přístrojů, tak jsou zásadní radiomajáky (http://cs.wiki­pedia.org/wiki/VOR_(ra­diomaj%C3%A1k)

Ale zásadní slovo má řízení letovýho provozu, letadlo vede dispečer. Bez jeho souhlasu by pilot za normálních okolností neměl měnit směr, pač neví, co kde lítá.

Terryle

Jéj, koukám, že se otázka přesunula do Zábavy… jestli jsem ji pochopila zbytečně moc vážně a odpověděla příliš seriózně, tak se omlouvám! V tom případě platí pouze první řádek odpovědi :oD