hruby

Poradíte, na co má přítelkyně nárok podle popisu situace v dodatku?

Původní neotázka

nárok na slehnutí žili jsme spřitelkyní ve společné domácnosti paní odešla i sdětima dětem je dvacet měs. žádá o příspě

vek ma nárok a po jakou dobu když jsme měli společnou domácnost a po jakou dobu,a musí prokázat náklady, děkuji

Odpovědi
Drap

Dost dobře otázce nerozumím. Pokud jsou děti tvoje, žádá příspěvek správně po tobě. Bez ohledu na to, kde kdo bydlí.
O žádném oficiálním nároku na slehnutí jsem nikdy neslyšel.

ivzez

Neprovdana matka má od otce dítěte (dětí) nárok na příspěvek
na výživu a na náklady spojené s těhotenstvím a slehnutím, dále
na příspěvek na výživu až do dvou let věku dítěte.

Dítě (děti) mají od porodu nárok na výživné.

Pokud se s matkou svého dítěte (svých dětí)
nedohodnete, může se matka obrátit na soud.

[Já bych řekla, že ty čtyři měsíce za nějaké problémy
nestojí, doporučila bych Vám se s ní dohodnout.]