kam se obrátit, když chce otec dítě do své péče?

mohl by mi někdo poradit, jak postupovat v případě, když chce otec dítě do své péče?
kde všude zajít, co je třeba vyřídit?? bratr žije s přítelkyní, mají 5měs dceru.. dochází u nich k psychickým a fyzickým útokům, které vygradovaly včera v noci.. podotýkám, že útočníkem je ONA..
nyní se snad definitivně rozhodl s tím něco udělat.. na policii poradili zajít na sociálku, že tam mu řeknou.. sbírám tedy více info..
ona malou nekojí
a hlavním důvodem by měl být fakt, že si myslí, že by mohla malé něco udělat.. v noci bráchu napadla tak, že když spal, vylila na něj hrnec vařící vody!.. a to je jen špička ledovce.. konečně se mu snad rozsvítilo a bude to řešit..
ona vzala malou a slehla se po ni zem.. brácha na ni podal trestní oznámení a chce malou získat do své péče..
policie nám v noci říkala, že má velkou šanci ji získat.. když doloží papíry od policie, lékařů atd.. že ona podstoupí psychologické vyšetření a tam by se to mělo prokázat.. ona totiž mívá jakési návaly zlosti, ve kterých mlátí vše okolo..
zajímá mě tedy další postup.. kam se obrátit a s čím???? co doložit atd
děkuji

Odpovědi
Lisbeth

Každopádně řešit tyto věci s právníkem. Pokud nejsou na právníka peníze, lze ho získat zdarma, ať si bratr vyzvedněte na podatelně soudu formulář o majetkovém prohlášení, který vyplní a přiloží k žalobě.
Každopádně vše s právníkem!!!