Mám při předčasném ukončení DPP nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně předčasného ukončení DPP, kterou mám do 31.12., jsem zaevidovaná na úřadu práce a jedná se mi o to, zda mám při předčasném ukončení nárok na podporu v nezaměstnanosti. Jednalo by se mi o jeden měsíc, než nastoupím do jiného zaměstnání na plný úvazek. Bohužel zde nejsem spokojená s organizací práce a s minimálním výdělkem.

Hlasujte v anketě

2 100% 1 0%

Odpovědi:

Stříbrný

2

DPP nezakládá placení sociálního pojištění a tudíž není nárok na podporu v nezaměstnanosti, není ani nárok na důchod.
Ale pozor, informace nejsou přesné a tudíž nemůže být přesná ani odpověď. Rovněž není známo, zda se vyplácení podpory nepřerušilo DPP a nyní po skončení DPP by mohla pokračovat.

Stříbrný

2

Jestli jste před nekolidujícím zaměstnáním
nevyčerpala celou podpůrčí dobu, měla byste
mít nárok na zbatek podpůrčí doby.

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

Ta anketa je naprosto nesmyslná...
Tady - http://www.mpsv.cz/… - si počti, kdy (ne)máš nárok na podporu v nezaměstnanosti...
;-)

evcula78

nechtěla jsem anketu, asi jem něco blbě odklikla.Koukám, že se tdy většinou řeší nesmysly.Bohužel jsem se po mateřské nechala umluvit na DPP, že si mě pak vezmou na plný úvazek.Bohužel si v oboru domácí péče nevydělám více než 2500 a na pracáku bych měla 3700Kč, byla jsem hloupá, že jsem na to přistoupila, když mám zajištěnou práci od ledna na plný úvazek a kde m i poradí,tady mě vhodili do něčeho a vedoucí mi pořádně neumí poradit, jelikož je sestra a já fyzioterapeut.Proto jsem chtěla vědět jak na tom budu.Bohužel jsem se 2 dny nedovolala na pracák kurátorce, abych se jí zeptala, proto jsem využila těchto stránek.Bohužel

Zlatý

barbakan

Zruš diskuzi a založ otázku. Tato diskuze ti nic nedá!

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.