Lukáš1984

Nadýchání při neschopence?

Dá policie vědět mému zaměstnavateli pokud jsem nadychal v pracovni neschopnosti mimo vychazky? dekuji

edit. Policii jsem to nesdeloval

Nejlepší odpověď
mosoj

A ty jsi policii vyzvonil že jsi v pracovní neschopnosti?

Další odpovědi
autacek

Pokud tím neporušuješ léčebný režim, tak to může být zaměstnavateli jed­no.

ivzez

Vy jste pil v době pracovní neschopnosti
a navíc řídil auto pod vlivem léků a alkoholu?

Podle mne je to navíc porušení léčebného režimu.
Netuším, jestli to policie sdělí zaměstnavateli.

Tedy, Vy jste ale „číslo“…

Smlouvyzdarm

Dotaz zněl zda dá policie vědět zaměstnavateli. Odpověď – nedá. Takto u nás systémy nejsou propojeny a byla by to velká shoda náhod, aby se to zaměstnavatel dozvěděl.
Jen pro představu zmíním ještě jeden příklad. Před nějakými šestnásti ledy platil ještě starý trestní zákon, kdy bylo v § 247 odst. 1 písm. e) (pokud si to pamatuji doře) uvedeno, že pokud spácháte drobnou krádež (majetkový přestupek) opakovaně v rozmezí jednoho roku, tak se jedná o trestný čin. Policista v této době, ale neměl možnost jak ověřit zda se tak stalo. Pokud tedy napřílad nebyl ke krádeži přivolán dvakrát ten samý policista, tak to byly jen dva přestupky. Pokud to byl ten samý a pamatoval si, že už toho zloděje řešil, tak to byl TČ. Jak je to řešeno v současné době přesně nevím, ale vzpomínám si, když se ministr Langer chlubil, že to ODS do tr. zákona prosadila něco podobného, i když osobně vím, že to tam bylo i dříve......

led

Preberme si body:
1 – bol ste vonku mimo stanovený čas vychádzky počas PN – porušenie liečebného procesu
2 – požil ste alkoholický nápoj počas PN – pokiaľ to nie je priamo súčasťou liečby, ide o porušenie liečebného procesu
Z týchto dôvodov vám môže Zdravotná poisťovňa odobrať nemocenskú a oznámiť to zamestnávateľovi

3 – Porušenie vyhlášky riadenia vozidla pod vplyvom alkoholu, alebo iných omamných látok, teda aj vyhradených liekov, je trestné v zmysle zákona, bez ohľadu na to či to bolo počas PN, alebo nie.

ps.
zamestnávateľovi nemôže byť jedno, či sa jeho zamestnanec podiela na činnosti porušujúcej svoju liečbu, alebo na činnosti porušujúcej platné zákony a predpisy. Pokiaľ viem, zamestnávateľ zamestnáva pracovníka, aby z jeho práce mal následný zisk a nie z charitatívnych dôvodov.

dodatok:
diagnoza nie je uvedená, takže berte neschopenku s vychádzkami ako jediný spôsob, kedy pacient môže opustiť bydlisko.
Podobne je to aj s liekmi – lieky nie sú definované, v tom prípade sa užívanie alkoholu počas PN vylučuje.

Dochy

led: mám jisté pochybnosti zda neschopenka vylučuje alkohol (s vyjímkou některých diagnóz a kombinace s některými léky). I když 2 promile je trochu síla…

autacek

Též si nejsem jist, jestli třeba noha v gipsu vylučuje doplnit vitamín B třeba pivem, ale myslím spíš že ne. Mimo to, vycházky nejsou jediným důvodem, kdy má pacient důvod být mimo své bydliště.

led

diagnoza nie je uvedená, takže berte neschopenku s vychádzkami ako jediný spôsob, kedy pacient môže opustiť bydlisko.
Podobne je to aj s liekmi – lieky nie sú definované, v tom prípade sa užívanie alkoholu počas PN vylučuje.

Dochy

„vycházky – jediný způsob jak opustit bydliště“ – a co plánovaná kontrola, návštěva lékaře či pohotovosti při náhlém zhoršení zdravotního stavu,…
Bereš to všechno trochu moc rychle.

Dochy

Dokud nejsou léky definované, nevylučuje se nic. To rovnou můžeš zakázat citrusy (nesmí se kombinovat s některými léky), mléko (opět se nesmí s některými léky/ATB), čokoládu, skořici, vejce,.....