Nabytí právní moci

Prosím Vás,vyhlasili jsme s manželem osobní bankrot ted nam soud napsala ze máme do peti dnu od nabyti pravni moci zaplatit kazdy tisic korun vyvesili to na net v patek 26.11.prosim vas to nabiti je patnact dní?Je to hrozné ale berem az desateho a je ted trnu strachy jestli to bude stacit poslat toho desateho nebo jestli to nemame radsi nekde sehnat..dekuji moc Martina

Nejlepší odpověď
standa

Pokud to zaplatíte toho 10.12., tak lhůtu v pohodě stihnete.

Ano, odvolací lhůta činí i v těchto případech 15 dní…, takže pokud se nikdo z účastníků řízení neodvolá, tak soudní rozhodnutí nabyde právní moci 15.den ode dne kdy poslední účastník řízení převzal rozhodnutí.

Další odpovědi
Amper

Martino, u Insolvenčního zákona jsou dva rozdíly. Vyvěšení na netu vás informuje, že soud něco vydal, tak, aby jste mohli v předstihu reagovat, připravit doklady, které soud potřebuje. Jinak platí, že lhůta 15 dnů začne běžet od následujícího dne, co vám bylo usnesení doručenou poštou, případně při nevyzvednoutí v odběrní lhůtě, následující den po uplynutí této lhůty. Takže vám fakticky ještě žádná lhůta neběží. Ale v insolvenčním řízení si hlídejte všechny lhůty! Přeji úspěšné oddlužení.