iwetax

Na www. tv Barrandov mi píše text:

Server Error in ‚/‘ Application.
The stored procedure ‚dbo.USP_Upda­teCookie‘ doesn't exist.
Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Invali­dOperationExcep­tion: The stored procedure ‚dbo.USP_Upda­teCookie‘ doesn't exist.

Source Error:

An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.

Stack Trace:

[InvalidOpera­tionException: The stored procedure ‚dbo.USP_Upda­teCookie‘ doesn't exist.]
System.Data.SqlCli­ent.SqlComman­d.DeriveParame­ters() +1965357
System.Data.SqlCli­ent.SqlComman­dBuilder.Deri­veParameters(SqlCom­mand command) +121
AHOI.SqlUtil.SqlSto­redProcedure.­.ctor(String name, SqlConnection con) +118
AHOI.HttpHandler­s.CookieManager­.UpdateCookie­Hit(Int32 cookieID) +119
AHOI.HttpHandler­s.MojitoHandler­.WriteOutputFrom­Mojito(HttpCon­text context, Engine MojitoEngine, String url, String root, Boolean needRedirect) +146
AHOI.HttpHandler­s.MojitoHandler­.ProcessReques­t(HttpContext context) +409
System.Web.Ca­llHandlerExecu­tionStep.System­.Web.HttpAppli­cation.IExecu­tionStep.Execu­te() +181
System.Web.HttpAp­plication.Exe­cuteStep(IExe­cutionStep step, Boolean& completedSynchro­nously) +75

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727­.4211; ASP.NET Version:2.0.50727­.4209

Co to znamená? Dělá vám to taky? http://www.ba­rrandov.tv/

Nejlepší odpověď

Dělá mi to taky a chyba není na naší straně. Bude to nějaká chybka ve zdrojovém kódu. Oni si to určitě brzy spraví.