Lgee

Na kolik procent si můžeme být maximálně v něčem jisti?

Nejlepší odpověď
Kelt

Otázka by měla být konkrétní, dle pravidel 5W + 1 H. Kdo, kdy, kde, co jak proč?
Procentuelně je vše od 0 do 100 %. Vše záleží na situaci, kontextu a dalších faktorech. Příklad – dostaneš se do nějaké potyčky a proti tobě jde několik chlapíků s basebollovými pálkami – Jakou máš jistotu, že tě nechají jít, když nemáš možnost úniku? jaká je jistota, že tento dům spadne? U nás, nebo v Turecku v oblasti zemětřesení. Tyto věci neovlivním.
Ale vezmi jen sebe. Jaká je jistota, že splníš, co jsi slíbil? To taky záleží na tobě, zda se budeš učit, dělat to co máš, ale ne vždy a ne všude je to stejné.
Nakonec klasický příklad
Král chytil člověka a chtěl ho dát popravit a řekl, že bude losovat o život. Dostal pytlík se dvěma kuličkami, když vytáhne bílou bude žít a když černou, tak přijde o hlavu. Jenomže král mu tam dal dvě černé kuličky. Ale někdo mu to řekl. A přece se ten člověk zachránil, protože udělal toto. Vzal jednu kuličku, tu spolknul a řekl, aby se podívali, co zbylo v pytlíku. Tam zbyla černá, tak si musel logicky vzít bílou. I když král jistě to je na 100 % počítal s tím, že vytáhne černou kuličku a bude popraven.

Další odpovědi
da ny

Opět jedna nejasně položená otázka 😉
Co míníte slovem v „něčem“? Tedy v čem vlastně…?
Ano, smrtí, na 100%. Někdy to může být 50, 90%, jindy to může být 1, 3, 5%
Neuvedl jste nic konkrétního, můžete si tedy zadat libovolné číslo v procentech.
Přece záleží na tom o jaká fakta jde, čím jsou podložená. Zda jde o předpoklad či domněnku, odhad „něčeho“.

Emefej

V případě smrti na 100%.