redhead

Na jakou VŠ?

Ahoj, zajímalo by mě, který obor na VŠ bych si měla vybrat, když mě zajímá islám. Lépe řečeno jeho problematika. Práva žen atp. Jsem „ujetá“ na ty příběhy z muslimských zemí, kde buďto uvízne cizinka (ale to spíše ne) a nebo tam čelí nějakému problému žena, která tam žije. Zejména je to Írán, Saúdská Arábie, severní Afrika.. Zajímají mě ale i třeba dětští vojáci a tak. Dále zbožňuji cestování, ale zase.. Spíš dávám přednost severní Africe, střednímu a blízkému východu. A na letištích zažívám takovou malou „extázi“. Zbožňuji ten ruch tam a tak :D Jinak jsem velký knihomol, kariéristka a ráda se učím cizí jazyky.

Nejlepší odpověď
Deli

Zaměřila bych se na cestovní ruch, hotelovou problematiku a jazyky. Můžeš se živit jako průvodkyně, delegátka CK apod.

Další odpovědi
anonym

Ideální pro Tebe je fakulta žurnalistiky. Po absolvování VŠ se můžeš zaměřit právě na tu oblast, která Tě nejvíc zajímá. Navíc to má tu výhodu, že pokud by Tě začalo zajímat něco jiného, dá se kdykoliv lokalita změnit a dá se změnit i žánr, do něhož budeš přispívat. Kromě zpráv a reportáží můžeš mít také uplatnění v rozhlase, televizi.