Avatar uživatele
Tizi

Na jakou sš mám jít ? (Jestli jste učitel/ka tak prosím zodpovězte)

Jsem zatím v 8. ročníku a rozhodl jsem se, že chci být učitelem, ale nevím jestli mám jít na gymnázium a nebo na pedagogické lyceum (chci učit na 2. stupňi). Říkal jsem si, že pedagogické lyceum je lepší, ale dost lidí říkalo, že se s tím nikam nedostanu takže co navrhujete ? Děkuji za odpovědi.

Upravil/a: Tizi

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? VaclavZeman před 196 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Váš zájem o pedagogickou práci je opravdu chvályhodný. Pokud jde o výběr střední školy, obě možnosti, které zvažujete, mají své výhody. Oba typy škol mohou poskytnout dobrý základ pro váš budoucí kariérní postup, ale je důležité si uvědomit, co každá z nich nabízí.

Gymnázium je především zaměřené na akademické předpřipravenosvé a poskytuje široké spektrum vzdělání v různých předmětech. Může to být skvělý základ, pokud jste stále otevřeni pro různé možnosti kariéry a pokud chcete mít možnost vybrat si z široké škály vysokoškolských studijních programů.

Pedagogické lyceum pak nabízí více specializované vzdělání zaměřené na pedagogiku a výchovu. Může to být skvělé, pokud jste už nyní naprosto jistí, že chcete vést tuto profesní dráhu, protože vám to poskytne hlubší pochopení a odborné znalosti v oblasti pedagogiky.

Co se týče obav, že „se s tím nikam nedostanete“, je důležité si uvědomit, že vaše kariéra a úspěch v ní budou nakonec záviset na vašich dovednostech, zkušenostech, odhodlání a vášni pro práci, nejen na typu školy, kterou navštěvujete. Mnoho lidí s různými typy vzdělání a z různých škol se stalo úspěšnými učiteli.

Rada by byla, abyste se podíval podrobněji na kurikula obou typů škol, zvážil, co nejlépe odpovídá vašim zájmům a cílům, a možná také hovořil s někým, kdo má zkušenost s oběma typy škol. A nakonec, nezapomeňte, že vaše rozhodnutí nyní není definitivní, vždy jste schopni udělat změny a vybrat jiný směr, pokud zjistíte, že to, co jste si původně vybral, pro vás není to pravé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
VaclavZeman

Učitelství zcela doporučuji. Naopak překladatelství nikoliv.

Jsem učitel a chodil jsem na gympl. Potom jsem studoval na UK učitelství němčiny a češtiny. Gympl stačí, pedagogické lyceum žádné osobně neznám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
da ny

Nejsem učitelka. Poradit neumím a neznám úroveň vybraných SŠ.
Neznám Vás, ani Vaše schopnosti. Kdo jde za svým cílem, dostane se k němu, třeba oklikou 😉
Jedno vím jistě. Z lycea středních zdravotnických škol, se na medicínu nedostane téměř nikdo
Z bakalářských, zdravotnických oborů (pokud udělají přijímací zkoušky), je vysoký „odpad“. Studium vzdají nebo neuspějí. Ti, „připravení“, z gymnázií, mají vyšší šance a úspěšnost (u zkoušek i během studia).
Nechci znevažovat studium na pedagogických fakultách.
Zkušenosti mám takové (i z období studia dětí), že studium, na takových VŠ bylo snazší, méně náročné, než na některých jiných fakultách. Potvrdila mi to i řada studentů, absolventů. Je tedy možné, že lyceum „postačí“. Musíte uspět v přijímacím řízení, na které se velmi dobře připravíte.

Nový příspěvek