Avatar uživatele
Lgee

Na jak dlouhou dobu provozu webu jsem přispěl za rok?

Každý den sem proklikl zhruba 5 reklam 🙂
Na jak dlouhou dobu by se mohl web provozovat takovou menší částkou?
Takže na hosting a doménu sem přispěl na dlouhých 14 let to je slušný (3,2 Kč za proklik)

Upravil/a: Lgee

Zajímavá 0 před 2686 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tw!st

Ono samotné náklady na provoz webu nejsou nijak velké. Víceméně když nepočítám zaměstnance, které se o web starají a udržují jej (admini) tak jediné náklady na web jsou za doménu ( CCA 200kč za rok) a za hosting (CCA 14–100kč za měsíc)

Upravil/a: Tw!st

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

To se nedá zjistit. Musel bys znát náklady na provoz webu a cenu za proklik a ta je velmi proměnlivá

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lamalam

Tw!st > s těmi náklady máš samozřejmě pravdu. Ale to platí pouze u webů, kde obsah tvoří samotní uživatelé. Provozovala jsem ženský magazín, největší náklady byly na copywriting. Největší příjmy negenerovaly reklamy typu AdSense, ale bannerová reklama a PR články.

před 2686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tw!st

To je jasné, že je to u každého webu jinak. Momentálně se bavíme o tomto webu a tento web má výhodu, že obsah tvoří samotní uživatelé. (tudíž majitel má téměř pasivní příjem). Já jsem provozoval bulvární web, kde jsem si obsah tvořil převážně sám, tudíž jsem nemusel platit za copywriting a největší příjem mi dělal affiliate, potom CPT reklamy sjednané s advertizerem (bez využití služby třetí strany která si bere provizi za transakci), potom PR články a až naposledy PPC reklamy od Adsense.

před 2686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tw!st

Navíc když to tak vezmeš, tak tento web to má promyšleno ještě více. Uživatel vytvoří otázku na téma, které ho zajímá, tím se mu do PC dostanou cookies, které Adsense využívá k zacílení reklamy, tudíž uživatel si vlastním dočiněním nevědomky upraví reklamy tak, aby jej zajímaly a tím pádem se zvyšuje šance, že na ni klikne.

před 2686 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

To je jasné, že je to promyšlené. Skoro jako perpetuum mobile.

před 2686 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek