Avatar uživatele
klob1

Na co, který se používá Měřící dotek k Úchylkoměru?

Chci si zakoupit Úchylkoměr ( nic extra drahého), snad by mohl stačit jen s magnetickým stojánkem a jedním dotekem, který je na něm. Zatím použiji na házivost kotoučů po výměně. Ještě jsem narazil na sadu, kde jsou i výměnné doteky. Jenže na netu jsem nikde neobjevil, na co, který je? Jak se používají. Myslím, že ten základní Úchylkoměr jistě využiji. Takže, který dotek na měření čeho? Snad někdo zde… v okolí neznám , kdo by. A jeden člověk, co by poradil umřel. Hledat v okolí nikoho nechci a ptát se.
Děkuji.

Zajímavá 0 před 249 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Počas praxe jsem úchylkoměr (lidově hodinky) jsem používaal převážně základní dotek s kuličkou. Ty ostatní se používají na měření úchylek v méně přístupných
oblastech výrobku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Různé typy měřicích doteků u úchylkoměru slouží k měření různých tvarů a povrchů. Základní dotek je nejvšestrannější a nejčastěji používaný. Určuje se jím vzdálenost od spojnice dvou bodů po rovné linii. Mohou být také úhlové doteky pro měření odchylek na šikmých plochách.

Záleží také na velikosti a tvaru doteku, který je potřeba použít. Ty menší jsou vhodné pro měření menších průměrů nebo na těžko dostupných místech, zatímco větší doteky jsou vhodné pro měření větších průměrů.

Sada s výměnnými doteky může být užitečná, pokud plánujete měřit různé druhy povrchů nebo pokud potřebujete více přesnosti. Každý dotek má trochu jiné specifikace a může být vhodný pro specifické účely. Pokud však zatím přesně nevíte, na co byste potřebovali všechny tyto různé doteky, pravděpodobně by vám základní úchylkoměr s jedním dotekem plně postačoval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek