Pokročilý

Na co je na přechodu tlačítko pro chodce ?

Asi pro dobrej pocit co ? :D Podle mě to nemá žádnej vliv...:D
Doplňuji:
pro www: Víš já nejsem debil a ta otázka byla myšlená trochu jinak víš, tak že by to pochopilo i malí děcko z MŠ...;) Já vim že je to na to aby se rozběhla zelená pro chodce, ale já to myslel trochu ironicky, protože mě se nikdy nestane že by mi tam naskočila zelená...snad si to už pochopil...;))

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Asi jak kde, u nás po znáčknutí toho tačítka naskočí zelená prochodce vždycky do pěti vtěřin.
Doplňuji:
A pak ještě máme semafory na průtahu, kde zelená pro chodce naskakuje jenom když se zmáčkně to tlačítko, jinak mají zelenou jenom auta, takže když nejsou chodci, tak je červená na sefaroru klidně čtyři hodiny v kuse - nejsou moc frekventované.

Další odpovědi:

Zlatý

presne jak jak rika licijej ...jak kde ..a jak kdy ...pokud je spicka ..atd ..ale osobne si myslim ze jich spousta nefunguje ..ne proto ze by byly rozbyte jen jsou vypnute ..protoze na danem prechodu nejsou potreba ...

Zlatý

I děti z MŠ ví, že je na to, aby se jim po nějaké době rožla zelená a ony mohly přejít. ;-)

Zlatý

Některé přechody jsou naprogramovány tak, že pokud nezmáčkneš tlačítko, tak zelená nenaskočí vůbec.

Stříbrný

Drap má naprostou pravdu. Na různých křižovatkách jsou různé programy. Někde zmáčknete tlačítko a za pár vteřin se zastaví provoz a pak můžete přejít. Jinde po stlačení tlačítka musí projít cyklus, aby se neucpala křižovatka.
je to podle místa.

Bronzový

Tak to je logické když je velká křižovatka tak je tam interval pro chodce třeba jednou za 5 minut a pak přejdou všichni co tam čekaj - představ si že by tam každejch 10 sekund přišel nějakej ven.cik a zmačknul tlačítko a na minutu měli auta stát - za hodinu by byla kolona přez celou ČR

Pokročilý

Jo, jo úplně tě chápu... zmáčkneš a půl hodiny čekáš... já bych jim tam dal zvonek... aby se konečně probudilo to zatracené zelené světlo, které občas může za může za můj pozdní příchod do věznice... ehm do školy :D

PS: Mimochodem, přeji ti spoustu oslnivého záření ze semaforu :)

Zdroj: Hodiny čekání na přechodu...

Zlatý

Aby se rozhodila celá zelená vlna na trase skrz město !

Stříbrný

no přece nečekáš, že zelená ti naskočí ihned po zmáčknutí...to přece nejde, musí se dokončit nějaký cyklus !

Diskuze k otázce

Bronzový

kablik

cukrar ma nejlepší vysvětlení, vždy tam hraje roli nastavený program a ten je na každé křižovatce jiný, podle podmínek provozu, tak ti nezbývá než používat přechod který přepíná hned po stisknutí tlačítka, mnoho zdaru...

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.