BEAES

Na co doopravdy zemřel Ladislav Pohrobek?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Kdysi se domnívali, že byl otráven arzénem nebo jiným tehdy dostupným jedem.
Po vyšetření zbytků mumifikovaných tkání a kostí a hlavně rentgenologické snímky prokázaly, že zemřel na jednu z forem leukémie. Zhoubný proces postihl celou kostru. Příznaky – něco jako chřipka – slabost, bolest v kloubech; krevní výrony. Ví se, že byl při vědomí, až do poslední chvíle-smrt v jeho případě nastala srdečním selháním.

Zdroj: Toulky českou minulostí

Další odpovědi
Terryle

Tuším, že na tu „horší“ leukémii, agresivnější s rychlejším průběhem…

pestom

Silnou těžkou leukémii