Themeansar

Na čem v životě záleží?

Na toto klasické téma bylo toho za mnoho století mnoho napsáno a bylo i mnohé nafilmováno přesto jsme nenašli na tuto základní otázku vesmíru a života správnou odpověď a správnou odpověď nám neumí dát ani inteligentní počítače. Problémem je to že jsme povrchní a nedokážeme se tak dostat blízko ke správné odpovědi, z dálky vše vypadá pochopitelně jinak než z blízka.

Většina lidí se přizpůsobila situaci, a tak myslí a žijí jako ostatní lidé ve společnosti, z lidí se stalo poslušné stádo, které je snadno mnohým ovládáno na dálku, poznej do hloubky sebe a tím poznáš většinu lidí na světě, rozdíly jsou jenom na povrchu a pod povrchem je vše si podobné. Pravda o tom, na čem v životě objektivně nejvíce záleží je skrytá, protože to, co nás všechny skrytě ovládá nechce abychom tuto pravdu všichni znali.

Pro mnohé pitomce je to jednoduché, mají svoje pitomé závislosti a na nich jim nejvíce záleží, pokud nejsou jejich pitomé závislosti uspokojené tak jsou zlí. Klasické knihy nejsou populární, protože se snaží nám vnutit svoje subjektivní pravdy. Vše je dneska o propagandě a cenzuře která určuje co je v právě módě a ten kdo nerespektuje módu je ostatním k smíchu. V módě je dneska užívej si současnosti, minulost nezměníš a o budoucnosti nic nevíš.

Všichni si chtějí užívat současnosti a tím se dostávají do mnoha závislostí a stávají se tak loutkou kterou ovládají jejich závislosti. Jste slepí a já nejsem slepý, následujete mě a bude vám všem líp o tom je; pohádka, mytologie, pověra, rituál, symbol, sekta, náboženství, politika, propaganda, reklama, cenzura atd. Když se jeden ideologický experiment nepovede, tak jej nahradí nový ideologický experiment, který se zase nepovede, je to vždy o tom že teorie v praxi nefunguje, a tak komu není rady od lidové moudrosti tomu není ani možné pomoci.

Neustále stavíme domy, které při zemětřesení spadnou, takovým domem je monopolismus, není zde; feudalismus, kapitalismus, socialismus, komunismus, humanismus, populismus atd. je zde mnoho tisíciletí všude jenom monopolismus, následkem je logicky; vandalismus, konflikt, válka, inflace, pandemie, extrémismus atd. Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno o tom to bylo a bude, čím více jsme chytřejší, tím více se snažíme z cizích lidí dělat hlupáky! V životě nejvíce záleží na seberealizaci, bez seberealizace jsi jenom nula, co zde má nulovou hodnotu.

Odpovědi
paul1

Jiná odpověď

Výborné je, když se to sejde všechno dohromady. Ale nejdůležitější podle mne je mít někoho rád a mít v někom oporu, někoho, na koho se mohu spolehnout při problémech, které život běžně přináší.

Kvantum

Peníze

Rokio

Zdraví

Mně osobně nejvíce záleží na zdraví. Pak na rodině a penězích. Dále na práci.

Filip84

Jiná odpověď

Zase 3/4 Letteru Balada o hovnu. 🙄

Štěstí je domněnka, peníze jsou nástroj, zdraví relativní, výhody subjektivní. Jinými slovy: nimráš se v nesmyslech, uniká Ti podstata.

Tou je přítomný okamžik, až tak banální to je, a na tom záleží. Všecko ostatní se pak, v nějaké míře, dostaví.

Savier

Zdraví

Roman71

Jiná odpověď

Na čem v životě záleží? No, odpověď se zdá být jednodušší než je její hloubka..
Je to zhruba dva tisíce let, co byla zaznamenána do Knihy knih jedna významná informace o smyslu života (obrazně cestě životem). Byly popsány dvě životní cesty, široká, pohodlná a prostorná cesta, po níž jde většina lidí, ale na jejím konci je smrt. Druhá cesta je úzká a klikatá, a málokdo ji nalézá.. na jejím konci je život, v takových podmínách, o kterých se většině z nás ani nesnilo. Podotýkám, že to není časově omezený život v přepychu a bohatství, ale v dokonalém zdraví, klidu a míru tady na zemi. Když k tomu přidám skutečnost, že v takových podmínkách bude možné žít neomezeně dlouho, mnozí to zavrhnou jako utopii ještě dřív, než to prozkoumají. Jenže, před stejnou dobou, jak jsem uvedl na začátku se jeden dokonalý člověk, Ježíš Kristus, vzdal svého života, aby ti, kdo v něj uvěří, mohli tohle všechno zažít. Čas běží a je na Vás, jestli tu cestu budete chtít hledat, protože, když do toho půjdete s upřímnou touhou, najdete ji! Neztrácejte proto čas. Kdo ji hledá, najde ji, a pak je jen a jen na něm, jestli se tou cestou vydá s ostatními, kdo už ji také nalezli.

Ametyst

Jiná odpověď

Záleží na citech.

M i r e k

Jiná odpověď

Štěstí, peníze, zdraví, výhody,… to vše je pomíjivé. Je to také důležité, ale není to nejdůležitější. Existuje něco nepomíjivého? Podle mě ano. Je obtížné to pochopit, ale můžeme to hledat a už to hledání mnoho lidí velmi obohacuje a zlepšuje to kvalitu jejich života. Asi bych to nazval pravda. Pravda o tom, jak se věci mají ve skutečnosti. Mnozí jsme chyceni v různých omylech a zmatcích a škodíme tím sobě i ostatním. Ale svět a život přináší příležitosti k poučení. Často jsou to nepříjemné situace, kdy zažíváme nějaké zklamání, které právě bývá způsobené naším omylem, špatným odhadem situace, předsudkem a podobně. Bohužel někteří lidé jakoby se odmítali poučit a dělají podobné chyby stále dokola. Existují různé světové názory, asi je dobré se inspirovat, ale není dobré stát se radikálním následovníkem některého z nich. Podle mě je pravda někde uprostřed mezi nimi.