Avatar uživatele
answerme

myslíte, že se vám někdy do ruky vrátí mince, kterou jste zaplatili třeba před deseti lety v jiné části republiky ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? manon, Lucijej, bolak před 4245 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

I kdybys tou mincí platil ve stejným městě, tak pravděpodobnost že se ti vrátí zpátky je mizivá. Kovových korun (míncí v hodnotě 1Kč) je v oběhu víc než 400 milionů, tak si to vem, kolik „jednokorun“ se ti během roku dostane do ruky.. já bych tipoval že takovejch 500 –1000, což jsou dvě miliontiny z celkovýho množství. A pokud si to platil někde kde se v současnosti nepohybuješ, je šance že tam ten tvůj plíšek ztvrdnul až do teď.

Neříkám, teoreticky se to stát může, ale prakticky asi těžko. Když mi byli tři, tak sem něco podobnýho zažil, ale bylo to s panáčkem od lega, kterýho jsem spolknul. O pár dní později se to odehrálo přesně tak jak říká manon: „nečekaně jsem potkal člověka z úplně jiného konce ze mě“.

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/v-obehu-je-stale-288-milionu-v-neplatnych-dvackach-a-padesatnicich-pw6-/bank.aspx?c=A110224­_131351_bank_bab

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
manon

Myslím, že s mincemi je to jako s lidmi. Taky občas nečekaně potkáte člověka z úplně jiného konce země, co jste ho dvacet let neviděli a najednou se někde srazíte na ulici – třeba v cizině :) Jen u těch mincí to nepoznáte, že je to ta samá, co ji právě „potkáváte“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Je to možné.Kdo zná dobře příběhy Rychlých šípů,tak dobře ví,že dělali takový pokus s bankovkami.:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

I kdyby se dostala,jak jí poznáš?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
manon

Život občas popírá pravděpodobnostní počet :) Výhra ve sportce taky není bůhvíjak pravděpodobná, a občas to někdo trefí :) Jo, je to málo prvaděpodobné. Ale o náhodách já bych mohla vyprávět…

před 4245 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

sem jedno vepřový ucho…

před 4245 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

V soukromí leda :D

před 4245 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Čím to je, že ten kluk udělá ze všeho takovou koninu? :D

před 4245 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek