answerme

myslíte, že se vám někdy do ruky vrátí mince, kterou jste zaplatili třeba před deseti lety v jiné části republiky ?

Nejlepší odpověď
bolak

I kdybys tou mincí platil ve stejným městě, tak pravděpodobnost že se ti vrátí zpátky je mizivá. Kovových korun (míncí v hodnotě 1Kč) je v oběhu víc než 400 milionů, tak si to vem, kolik „jednokorun“ se ti během roku dostane do ruky.. já bych tipoval že takovejch 500 –1000, což jsou dvě miliontiny z celkovýho množství. A pokud si to platil někde kde se v současnosti nepohybuješ, je šance že tam ten tvůj plíšek ztvrdnul až do teď.

Neříkám, teoreticky se to stát může, ale prakticky asi těžko. Když mi byli tři, tak sem něco podobnýho zažil, ale bylo to s panáčkem od lega, kterýho jsem spolknul. O pár dní později se to odehrálo přesně tak jak říká manon: „nečekaně jsem potkal člověka z úplně jiného konce ze mě“.

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/v-obehu-je-stale-288-milionu-v-neplatnych-dvackach-a-padesatnicich-pw6-/bank.aspx?c=A110224­_131351_bank_bab

Další odpovědi
manon

Myslím, že s mincemi je to jako s lidmi. Taky občas nečekaně potkáte člověka z úplně jiného konce země, co jste ho dvacet let neviděli a najednou se někde srazíte na ulici – třeba v cizině :) Jen u těch mincí to nepoznáte, že je to ta samá, co ji právě „potkáváte“.

ten který je

Je to možné.Kdo zná dobře příběhy Rychlých šípů,tak dobře ví,že dělali takový pokus s bankovkami.:-)

Rocker

I kdyby se dostala,jak jí poznáš?

manon

Život občas popírá pravděpodobnostní počet :) Výhra ve sportce taky není bůhvíjak pravděpodobná, a občas to někdo trefí :) Jo, je to málo prvaděpodobné. Ale o náhodách já bych mohla vyprávět…

bolak

sem jedno vepřový ucho…

manon

V soukromí leda :D

manon

Čím to je, že ten kluk udělá ze všeho takovou koninu? :D