zjentek

myslíte, že prezident, vzešlý z naší volby,ukazuje (už tou volbou)jasně světu, kdo jsme za národ jako takový?

..nebo je to jako v případě z r.2007, kdy na soutěži Eurovize reprezentovala národ ČR skupina Kabát..
Doplňuji:
bolak: jo ale chtěl jsem se podívat, jestli už si zvykla většina.. zatím nic moc .)

Nejlepší odpověď
Drap

Neukazuje. Národ si toho moc vybírat nemohl. Obraz v naší společnosti byl vytvořen převážně medii. Další dost silné omezení byl výběr ze základních kandidátů
Doplňuji:
Tak jak to říkám. Sehnat takové množství podpisů, sestavit volební tým, sehnat peníze na kampaň nemůže každý, byť by byl sebelepší. Je to vlastně možnost pro několik podporovaných vyvolených. Celková volba jen vyvolává iluzi v občanech, že si prezidenta vybrali skutečně sami.

Další odpovědi
bolak

Jasně že jo. Tak jako sexista nezvolí ženskou, věřící doktora přes potraty a skinhedi cikána, člověk prostě volí toho kdo se v kom se nejvíc vidí, s kým má nejvíc společnýho, ať už v jakýmkoliv směru ale hlavně co se týče názorů. My jsme prostě burani, zvykej si :)

Ale at už to jeho vládnutí dopadne jakkoliv, ti z vás co byli u voleb si nemají právo zpětně stěžovat, tady v tom videu je to krásně vysvětlený > http://www.lou­pak.cz/video/ve­da-a-pokusy/14340-zensky-vs-muzsky-mozek-2
Doplňuji:
Drap: jak to myslíš, dyť byla přímá volba :) stačilo nashromáždit podpisy a prezidentem se mohl stát klidně nějakej franta vohráblo z horních neštovic…

Škoda

Svým způsobem ano. To platí i u toho nezvoleného.