Avatar uživatele
Metalman

Myslíte, že Archeologové budou někdy uznávány širokou veřejností?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4814 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
dagry

A proč by jako měli být? Myslíš si, že svoji práci vykonávají pro uznání? Já myslela, že je to hlavně baví.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

A nejsou? Ten kdo malinko ctí své předky, tak je respektuje, i když někdy jsou na nervy. Loni jsem se s nimi zdržoval několik dní. V rozpočtu práce jsme jejich práci neměl zahrutou (platí je investor), ale když jsem viděl jejich radost z každého střípku, kostičky, pazourku a dalších drobností jako jsou vrstvy půdy, a viděl, že umí pracovat i v blátě, nepříznovém počasí, tak jsem se tou jejich radostí nakazil.
Myslím, že skutečnost, že poměrně velká část veřenosti chodí na prohlídky hradů, muzeí a se zájmem vykopané pžedměty si prohlíží, tak lze soudit, že jejich práce je celkem uznávána. jen nesmí chtít moc peněz za svoji práci

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Metalman

No na jednu stranu je pravda, že archeolog to dělá pro svoje potěšení. Ale když je kolem něj většinově negativní posuzování jeho práce.. Dost ho to demotivuje a stěžuje jeho činnost. Bohužel to znám z vlastní zkušenosti. Jsem student Archeologie a pár výzkumů jsem už navštívil. Bohužel většina lidí – od investorů po místní obyvatele naši práci neuznává a koukají na nás skrz prsty. Je pravdou, že pár nadšenců se najde. Ale z celkového množství je to opravdu minimum.

před 4814 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek