Rokio

Myslíte si, že stačí dodržovat jenom pravidlo zlaté morálky?

Mám na mysli pravidlo: "Nedělej jiným to, co nechceš, aby dělali jiní tobě a přej jiným to, co chceš, aby jiní přáli tobě.

Podle mě držet se jenom tohoto pravidla nestačí, jelikož jsou ještě potřeba k tomu nějaké pozitivní zásady, etiketa a samozřejmě dodržovat zákony.

Jaký máte na to názor vy? Myslíte si, že stačí pouze dodržovat základní pravidlo morálky, nebo-li pravidlo zlaté morálky?

Odpovědi
Drap

Samozřejmě že nestačí. Kromě toho se musí člověk naučit děkovat, zdravit, poprosit a spoustu dalších věcí. To všechno bys měl ale už dávno znát ze základní školy.

Šidlo

  1. predstavte si masochistu, maniaka či agresívneho provokatéra (trolla) a ako asi takýto ľudia chcú ,aby sa k nim ostatní správali…
  2. predstavte si, že aj normálny človek z veľmi odlišnej kultúry napr. túži po tom, čo sa nám hnusí.....

aj veľmi charakterní ľudia potrebujú pre spolužitie viac pravidiel

ivzez

Jestli existuje „zlatá morálka“, pak jejím prvním
a nejdůležitějším pravidlem je „nikoho neotravovat“.

A já k tomu dodávám:
„zlatou morálkou" ani ničím podobným!!!