jonovo

Myslíte si, že současná virová epidemie skončí v r. 2022?

Pardon… 2021, to vážně NE.

Nejlepší odpověď
_Bůh_

Běžte se zeptat na ústav lékařské mikrobiologie v nemocnici Motol. Tam mají jednotný názor.
Pokud se vám tam nechce chodit, tak vám jej prozradím – chřipkové sezóně se na podzim nevyhneme, ta je každý rok. Covid omikronem neodešel a neodejde. Říkat, že omikronem a očkováním covid skončil, je ničím nepodložená informace, a dle lékařů zejména z vědeckého hlediska informace velmi nepravděbodobná.
Možná, že by stačilo jen upravit naše návyky – v Koreji a Japonsku je běžné, že lidé nosí v rizikových oblastech (veřejné dopravě) respirátory. Ve chřipkové sezóně to je slušnost vůči ostatním. Čísla jasně ukazují, že tam jsou přes podzim skutečně méně nemocní, než v jiných zemích.

Další odpovědi
marci1

To bohužel již nelze. 🙂

Ametyst

Musí to být nádherný pocit, nevědět, jaký máme letopočet. 🙂 Jinak vládci a jejich loutkovodiči dělají všechno pro to, aby epidemie neskončila. Straší dál, plánují, co by bylo, kdyby bylo, navzdory slábnoucímu viru. Byznys je byznys, a moc nad lidmi je opojná.

aliendrone

Celkem dobrý tip (dle muslimského kalendáře)! ;) :D :D

Justin1

Já současnou rozvolněnou situaci vnímám tak, že přišla proto, že virus už tak neplní nemocnice a nepřetěžuje jejich personál, ale neznamená to, že virus zmizel a už se nešíří.

V hromadné dopravě a ve zdravotnických zařízeních jsou respirátory stále povinné a jinde ne. Proč? Někde se virus ještě šířit může a jinde už ne? Jak virus pozná, kde je, aby věděl, jestli se tam šířit může, nebo nemůže?

Je zajímavé, že když vláda zaváděla protiepidemická opatření, spousta lidí pochybovala, že je nutné je opravdu zavádět, ale když vláda opatření ruší, už tu není ta stejná spousta lidí, která by pochybovala, že je možné je opravdu rušit. Pokud vláda opatření ruší, najednou spousta lidí naopak vládě věří, přestože v době zavádění opatření jí nevěřili.

Nicméně podobně jako u nás rozvolňují i jiné země než ta naše, takže o nějaké naše specifikum se zřejmě nejedná.

Kepler

To asi nikdo neví, stále se objevují nové mutace. Osobně moc nevěřím, že to letos definitivně skončí.