anonymmm

Myslíte si, že smích opravdu léčí?

Máte nějakou životní zkušenost?

Nejlepší odpověď
www

Ano.
Smích je projevem vyrovnané, pozitivní mysli a právě ta přispívá ke zdárné a úspěšné léčbě. Dokazují to nejrůznější vědecké výzkumy.
Zkušenosti mám z okolí. Jenže to je dlouhé a dlouhé vyprávění.

Další odpovědi
Orange

Neléčí, ale likviduje stres. A právě stres je velký problém, co se týče zdraví člověka..

Damiana

Když člověk trpí nějakou mentální poruchou nebo těžce psychicky onemocní (zblázní) se, nejčastějším (přirozeným) projevem bývá neustálý smích – odtud: Směje se jako blázen. Proto je důležité vědět proč se směji. Když nastane situace, kdy „už je to jedno“, smíchem, který léčí bych to nenazývala…:-)
Jakmile je člověk optimista a umí si na všem najít alespoň kapku něčeho pozitivního, důvod k úsměvu si jistě najde. Znám hodně lidí, kterým pomohlo doporučení, aby se – i ve chvíli, kdy se jim něco „podělá“ – hned zasmáli a řekli něco ve stylu: No klasika, tohle se může snad stát jen mě, máš radost Murphy? Jakmile nezačneš řvát a nadávat, neovládne tě negativní energie, takže situaci vyřešíš s větším přehledem. Tady někde to asi vzniklo, protože nastanou v životě lidském horší věci, než třeba jen píchlé kolo nebo připálené mléko…
Umění bavit je dar, umět se smát sám sobě, pěstovat si dobrou náladu, to chce cvik. Ale určitě to v životě pomáhá, to si piš:-)

mosoj

Smích je až projev dobré tělesné pohody a uvolnění. A o tom to je.

hanny 2

Všichni mají pravdu,ne nadarmo se říká,že smích je koření života!Bez něj bychom byli absolutně bez energie! Když se cítím „pod psa“ a něco nebo někdo mě dokáže opravdu od srdce rozesmát,hned se cítím mnohem,mnohem líp.
Říká se,že „kam nechodí slunce,tam chodí lékař“ a já bych přidala ještě – „kam nechodí slunce a smích,tam chodí lékař“.

bolak

Kdyby smích opravdu léčil, tak v ordinacích byli místo doktorů klauni > http://www.ba­londekor.cz/as­sets/images/klau­n_balonky.jpg
Doplňuji:
Dokážete si to představit?

Situace: Paní volá na centrálu a hlásí: „můj manžel si stěžje na silnou bolest na hrudi a špatně se mu dýchá“ na druhé straně se ozve „vydržte, hned vám tam někoho pošleme“. O 7 minut později se ulicí rozeznívají sirény. Před jejím barákem zastavuje sanitka. Otevřou se dveře a z auta vyskakuje Petr Čtvrtníček, Pavel Liška, za nimi pak Zdeněk Izer, dva klauni s balónky a chlap co má po celém těle trumpetky.

http://www.you­tube.com/watch?v=ZDWNFWc­eF7k

terry

Zcela jistě ano.
A to tím způsobem, jak uvedl Orange. Protože právě ze stresu počíná spousta nemocí.

Morčátko123

Mě teda lečí hodně:)

briketka10

bolaku,
do nemocnic choděj za dětma klauni to víš viď,
právě proto, že tam jsou samy a oni mají úkol za
je rozesmát :O)

Sůwa

Tady se zas tak moc nenasměju, ale úpně mne odrovnal děda Louda s odpovědí:
„Stromek neodstrájíme, protože jsme ho ani nestrájeli…“. Možná jsem blbka, ale už se tomu chechtám několik týdnů 🙂

briketka10

:))