zvonisek

Myslíte si, že se narodí ještě někdy takový umělec, jako byl Karel Gott?

Letos umírají samí velikáni. Bude ještě někdy takové hvězdy? Zemřel 1. října 2019.

Nejlepší odpověď
Schluker

Urcite. Gott byl vyjimecny v ceskem meritku, ale celosvetove to rozhodne nebyl ojedinely “zazrak”. Umelcu je mnoho, spousta z nich je neznamych a nikdy se neprosadi. Koneckoncu i u mas muze byt lepsi zpevak (kvalita je do znacne miry subjektivni hodnoceni), jen o nem nemusi nikdo vedet…

Další odpovědi
Kajoch

Umělec možná.Zpěvák ne.

orwell

Určitě. Podívej se, co umělců je např. mezi námi tady na Odpovědích :) Taky si vzpomínám na jistého zpěváka Pavla(?) Bartoně, jehož hlas i rozsah byl od Mistrova téměř k nerozeznání. Zlí jazykové tvrdí, že právě to ho „zahubilo“, což Gott kdysi kdesi popřel. Tedy to, že měl zájem na jeho umlčení. Fakt ale je, že Bartoň se tak nějak podezřele a poměrně rychle vypařil. Čert ví, jak to tehdy vlastně bylo, ale i mezi zpěváky jsou vztahy různé a ne vždy férové.

anonym

Samozřejmě, že ano, zřejmě jich je po světě celá řada. Otázkou spíš je, zda se narodí takový, který bude mít takový dopad na český národ a který si svým vystupováním vyslouží úctu téměř ze všech stran, a to bez ohledu na to že dotyčný třeba ten jeho POPík ani neposlouchá. Přesto tu ten zasloužený respekt je, a nejsem si jistý zda takovýto unikát se může ve skeptickém a na vše předem nakrknutém Česku vůbec ještě u nějaké veřejně propírané osobnosti zopakovat.

led

Umelci sa rodia stále, ale žiaľ, často verejnosti neznámi. Gottove šťastie, to že sa dostal až na vrchol, bolo práve v možností šírenia jeho hlasu, jeho spevu medzi ľudí. Inak by ostal na rebríku u nejakej stavebnej firmy.
Tak ako kedysi umelca vyzdvihovali mocní, dnes ich vyrábajú médiá. Pretože koho cez médiá nepoznáte, koho médiá zatratia, akoby ani nebol.

Kelt

Určitě, doba si žádá , doba si ho vytvoří, nebo on si vytvoří dobu. Velikáni umírají pořád a zase se rodí a tvoří. Za nějakou dobu bude někdo jiný.

Rokio

Nikdo není dokonalý. I Karel Gott měl svoje chyby a i on se někdy utnul. Tím chci říct, že i když to byl elita mezi zpěváky, tak není nepřekonatelný a dříve či později se najde někdo, kdo bude ještě lepším zpěvákem než legenda Karel Gott.

JohnnyH

myslim si ,ze urcite ano, aj sa mozno uz narodil, len presadit sa je tazke

elkon

To je spekulace. To nikdo neví.

anonym

Život ale každého z nás naučil mimo jiné i to, že mít talent samo o sobě nestačí. Musíte mít vůlí dřít a z toho talentu vykřesat věhlas. Pavel Bartoň sám přiznává, že neměl sílu „popularitu a slávu přiživovat a leštit kliky“, to je ale pro úspěch … a zvláště pak mezinárodní, naprostý základ. Karel Gott to prostě vydřel, Pavel Bartoň se spíš utápěl v představách že kvůli Gottovi nemá šanci a právě tenhle pohled ho zřejmě stál kariéru, místo aby na sobě makal, prostě jen věřil tomu že dokud bude úspěšný Gott, on úspěšný být nemůže … a to je zhoubné.

anonym

Pavel Bartoň také nikdy neměl sílu do toho jít naplno sám za sebe, všimněte si, že se vždy nechal vláčet nějakou kapelou, to prostě svědčí o tom že na kariéru Karla Gotta možná měl hlas ale ne odhodlanost a sebedůvěru a bez toho to nemohlo vyjít.