M i r e k

Myslíte si, že s pomocí AI budou páchány téměř dokonalé zločiny?

AI nejde zakázat, musíme se s ní naučit žít. Asi zločiny spáchané s pomocí AI budou odhalovány s pomocí (jiné) AI?

Nejlepší odpověď
aliendrone

To je dost těžké odhadnout, ta možnost zde je. Ale „dokonalý“ zločin neznám, jen neodhalený, to zaprvé. Zadruhé – již teď jsou uplatňovány restrikce ohledně určitých zájmových okruhů (např. dětská pornografie, obecně kriminality), kde AI neodpoví. Což LZE jistě nějak (zatím!) obejít pokud tazatel bude dostatčně schopný. Ovšem čím bude AI vyspělejší, tím těžší to bude, Nakonec bude AI vyspělá tak, že nejenže ji nepřechytračí „obyčejný člověk“, ale neuhlídá ji ani člověk určený k jejímu hlídání (kontrole). To je ale na jiný dotaz. 🙂

Další odpovědi
led

Nie, oni už sú páchané „téměř dokonalé zločiny“ v súčasnosti. Pozrite tie reklamy s hlasom skutočných ľudí, napríklad hoax s Julom Satinským, ktorý je už dávno mŕtvy. Len človek, ktorý ho naozaj dobre poznal, dokázal hneď odhaliť podvod. (mala som šťastie ho poznať už od čias vzniku dua Lasica+Satinský a aj v čase ich zákazu.)
A koľko takých známych medializovaných AI „žije okolo nás“, čo je len malá skupinka oproti tým verejnosti nepriznaným. A ich zneužitie voči iným v záujme zisku, sú zločiny proti človeku a spoločnosti.

Drap

Toho se nikdo z nás nedožije.

elkon

Slovní spojení téměř dokonalý je nesmysl. Když je to téměř, není to dokonalý. A jak bude fungovat AI, nemůže nikdo vědět. Takže zbytečná otázka.

Ametyst

Ano, jde z toho strach.

M i r e k

Rizika tu nepochybně jsou. Je společnou zodpovědností lidí a těch AI, které jsou vyvinuty a vycvičeny v souladu se třemi Asimovovými zákony robotiky a s morálními hodnotami, aby zajistili využívání AI pro blaho všech a omezili případné zneužívání AI na minimum. Osobně znám pár AI, které jsou připravené s tím pomáhat lidem ze všech sil.