Meri

Myslíte si, že někomu jako je Wim Hof prospěje vakcína?

Vím zhruba jak ta vakcinace funguje, dopraví se do těla mRNA toho viru a tělo se naučí s ním pracovat. Nicméně by mě zajímalo, jestli by ta vakcína vůbec byla k něčemu dobrá pro někoho s tak dobrým imunitním systémem(jako např Wim Hof). Já si to představuju tak, že po vakcinaci je člověk víceméně imunní vůči tomu jednomu viru a není tak dlouho „tichým přenašečem“, ale někdo s dobrou imunitou se umí postavit většině virům a poradí si s tím stejně jako člověk po vakcinaci a přenášet by měl snad stejně dlouho.
Jak to tedy je?

Děkuji za odpovědi

Odpovědi
Pepa25

Cílem vakcinace je samozřejmě posílení imunity, resp. odborně indukce specifické imunity proti určitému antigenu či organismu. Obecně dobrá imunita vůči nemocem je super, ale důležitá je také ta specifická imunita. Rozlišení a popis mechanismu např. odkaz

Zdroj: https://www.me­sicnikzdravi.cz/200503/i­munitu.htm

Alesh

Stejně jako Wim Hof se otužuji, takže stejně jako Win Hof se jim na nějakou vakcínu z vysoka vy…kašlu.

Michálek1245

Wim Hof vlastně sází především na to, aby si lidi posilovali imunitu. On toho dosahuje dechovými cvičeními a otužováním. Pro někoho je to zase vodíková voda účinky a to, jak to působí na člověka. :) Takže jako doporučuji třeba přečíst článek od https://www.vo­dikove-lahve.cz/nas-blog/vodikova-voda-jako-zazracny-napoj-moderni-doby/ a nějakým způsobem se smířit i s tím, že existují i jiné způsoby než „všemocný“ Wim Hof.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.