Avatar uživatele
anonym

Myslíte si že existuje 6 smysl nebo tak něco?

Vždy když se má něco stát tak mě rozbolí hlava nebo břicho, (je mi 14 let) když třeba se pohádají sourozenci nebo když má dostat bratr vynadaný nebo tak něco
Doplňuji:
omlouvám se, vypadlo mě tvrdé y u slova šestý smysl.....

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, pusinka50 před 3439 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Jde o vnímání něčeho, co neumíš pojmenovat, definovat, vysvětlit…
Jo – takovou schopnost má každý, v různé míře a s různou mírou důvěryhodnosti…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ptáč

32 mýtů o světě, kterým bychom neměli věřit

Že máme pět smyslů. Ve skutečnosti jich máme asi dvacet, včetně rovnováhy, bolesti, pohybu, hladu…
http://cilichi­li.cz/blog/32-mytu-o-svete-kterym-bychom-nemeli-verit/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Śestý smysl, neboli intuice. Je to takové podvědomé vnímání v různých situacích, když se člověk třeba má nějak rozhodnout a často se liší od rozumového uvažování. Často to i dopadne tak, že člověk lituje, že se rozhodl podle svého rozumu a ne podle své „intuice“. Ano, existuje to, někdo ho má vyvinutý více, někdo méně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Tak to netuším, spojení „šest smysl“ (takto je to v otázce napsáno) jsem ještě neslyšel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Putin

Lidé nemají pouze 5 smyslů, mají jich mnohem více ;) http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Smys­l_(biologie)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Ano, existuje.
Šestý smysl nebo intuice je něco, čím jsou „obdařeny“ zvláště ženy…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Shady

je spousta takových věcí na které nemá věda odpověď

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

To co popisuješ Intuice, určitě existuje 🙂 (ne vždy je správná)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Duševní mysl podvědomá a je vždy o krok napřed o proti mysli ryze živočišné,která je o nižších frekvencích a je aktuálně vědomá,duševní mysl tvoří asi polovinu celkového vědomí a je o vyšších frekvencích,sídlí ve zdravé části mozku,který je všeho základem.Nižší a vyšší fregvence jsou odděleny jakousi přepážkou,jde o osudovou intuici vnitřního varovného signálu,ale může jít také i rozšířené vědomí z psychedelie.
Doplňuji:
(Otázky ohledně přístupu k vývojovému stupni se objevuje i v duševní dospělosti,kdy je osobní kruh uzavřený a zraje).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Quentos >>> naopak „šestý smysl“ je litarárně velmi známý pojem, a nedá se tedy nikdy říct, že „6 smysl“ by měl snad znamenat něco jiného – jako „sex smysl“= nesmysl :DD

před 3439 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

to mi jako knihomolovi vysvětlovat vskutku nemusíš. Nicméně „6 smysl“ není šestý smysl.

před 3437 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek