Myslíte si že existuje 6 smysl nebo tak něco?

Vždy když se má něco stát tak mě rozbolí hlava nebo břicho, (je mi 14 let) když třeba se pohádají sourozenci nebo když má dostat bratr vynadaný nebo tak něco
Doplňuji:
omlouvám se, vypadlo mě tvrdé y u slova šestý smysl.....

Nejlepší odpověď
gecco

Jde o vnímání něčeho, co neumíš pojmenovat, definovat, vysvětlit…
Jo – takovou schopnost má každý, v různé míře a s různou mírou důvěryhodnosti…
😉

Další odpovědi
ptáč

32 mýtů o světě, kterým bychom neměli věřit

Že máme pět smyslů. Ve skutečnosti jich máme asi dvacet, včetně rovnováhy, bolesti, pohybu, hladu…
http://cilichi­li.cz/blog/32-mytu-o-svete-kterym-bychom-nemeli-verit/

pusinka50

Śestý smysl, neboli intuice. Je to takové podvědomé vnímání v různých situacích, když se člověk třeba má nějak rozhodnout a často se liší od rozumového uvažování. Často to i dopadne tak, že člověk lituje, že se rozhodl podle svého rozumu a ne podle své „intuice“. Ano, existuje to, někdo ho má vyvinutý více, někdo méně.

quentos

Tak to netuším, spojení „šest smysl“ (takto je to v otázce napsáno) jsem ještě neslyšel.

Putin

Lidé nemají pouze 5 smyslů, mají jich mnohem více ;) http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Smys­l_(biologie)

da ny

Ano, existuje.
Šestý smysl nebo intuice je něco, čím jsou „obdařeny“ zvláště ženy…

Shady

je spousta takových věcí na které nemá věda odpověď

Nevíteto?

To co popisuješ Intuice, určitě existuje 🙂 (ne vždy je správná)

anonym

Duševní mysl podvědomá a je vždy o krok napřed o proti mysli ryze živočišné,která je o nižších frekvencích a je aktuálně vědomá,duševní mysl tvoří asi polovinu celkového vědomí a je o vyšších frekvencích,sídlí ve zdravé části mozku,který je všeho základem.Nižší a vyšší fregvence jsou odděleny jakousi přepážkou,jde o osudovou intuici vnitřního varovného signálu,ale může jít také i rozšířené vědomí z psychedelie.
Doplňuji:
(Otázky ohledně přístupu k vývojovému stupni se objevuje i v duševní dospělosti,kdy je osobní kruh uzavřený a zraje).

Agneta

Quentos >>> naopak „šestý smysl“ je litarárně velmi známý pojem, a nedá se tedy nikdy říct, že „6 smysl“ by měl snad znamenat něco jiného – jako „sex smysl“= nesmysl :DD

quentos

to mi jako knihomolovi vysvětlovat vskutku nemusíš. Nicméně „6 smysl“ není šestý smysl.