Mousinek

Ahoj.Chtěla jsem se zeptat proč existuje život? Nechápu to

Ahoj.Chtěla jsem se zeptat proč existuje život? Nechápu to
Doplňuji:
Myslím že nejsem nešťastná. Já jen nemusím žít. Pořád se ptám kdo nebo co jsem a nevím to. když někdo něco dělá tak přece ví proč to dělá. Proč třeba já žiji nevím. Ráda bych to někd veděla a zjistila co je mym ukolem tady dělat. Děkuji

Nejlepší odpověď
Tata

Mousinku proč žiješ? Zkus se nad tím zamyslet mnohem hlouběji. Zamysli se nad tím co tě nutí žít dál a co tě deptá a kvůli čemu by si nejraději nebyla. Hlavně přestaň filosofovat a snažit se najít podstatu života. Hezky si napiš že se ti líbí posezení na tamhle té lavičce, libí se ti ten starý košatý strom, líbí se ti soused ze druhého patra, líbí se ti party a líbí se ti když tě přítel lechtá na bříšku, a já nevím co všechno se ti ještě může líbit. Teď si nad ten seznam sedni a řekni, konec to je všechno co jsem prožila, deset minut uvažuj a potom si udělej ještě jeden seznam co by si v životě chtěla zažít nebo čeho by si chtěla dosáhnout a hlavně pro koho. Nad tímto seznamem se nezamýšlej ale realizuj ho. Až ho splníš tak si nad něj sedni znovu a uvidíš o co všechno ho budeš chtít doplnit, a že onen smysl života není v přežití ale v soužití a spolupráci s ostatními. Za svůj život totiž nejsi zodpovědná jen sobě, ale celé rodině, generaci, společnosti, lidstvu. Vývoj to je to co je nejdůležitější a člověk je jen jeden mraveneček který táhne jedno jehličí na stavbu mraveniště jeden mravenec není nic ale právě chybějící jehličí může narušit stabilitu stavby. Tak mi smysl života vysvětlil jeden moudrý muž, který sice neměl žádný titul před ani za jménem ale uměl se na svět dívat s rozumem a v souvislostech.

Další odpovědi
ReHu

To jako, že chledáš smysl života?
A svého? Nebo života všeobecně?
To je jako kdybys neměla pro co žít.

Doplňuji:
Ty nevíš proč žiješ???
Tak si zkus nějaký smysl najít.
Je spousta lidí i zvířat, kteří potřebují jakoukoli pomoc.
Někdo v tom smysl vidí.
Pokud si myslíš, že žít nemusíš, nemusíš být nutně nešťastná, ale v takovém případě nejsi v žádném případě šťastná.

anonym

existuje jen tak náhodou ;)
Doplňuji:
Nebo to byl Jen naschvál od ostatních planet, … něco halo když sousedovi do záhonku přesadíte krtka a ten tam pal udělá pěknej bugr ;)

anonym

Tyhle úvahy k tvému věku patří,pokud jsem tě správně odhadnul.To ti moc nepomohlo,viď?
Jestli ti to pomůže – NIKDO TO NEVÍ.
Takové otázky,jako: Kdo jsem,odkud jsem přišel a kam jdu? A proč? Odpovědí je spousta,ale záleží na tom,odkud se člověk dívá,co chce vidět, a co je schopný spatřit.
Časem,tím si buď jistá,si na svůj smysl života přijdeš.I na to,kdo jsi.
Ale obecně – nech to plavat.

aramah

Kdyby jste napsala jak.Ale píšete proč,asi vás něco trápí,jste nešťastná? Pokud ano tak to vás určitě přejde, trochu radosti do toho života:D

led

Ak sa niekomu podarí túto otázku zodpovedať zaslúži si za to niekoľko nobelových cien, nielen jednu.

ladyhawke

Nechápeš to? Tak proto evidentně existuje život. Abys měla čas na to přijít.

anonym

Co je vaším úkolem? Jen pozorovat svět. Nežijete vy nebo někdo, žije jenom příroda. Vy jste prostředkem přírody aby mohla žít. Svět je v zajetí života a s tím nic nenaděláme. Kam pohlédnete, tam vzniká a zaniká život. Jste na výjimečné planetě.