gulag

Myslite si, ze by mel kazdy clovek (co ma fyzicke predpoklady) vyzkouset manualni praci ?

Nemyslim myti nadobi, vysavani apod.

Mam na mysli zednicinu, malovani pokoju, opravovani aut apod. Myslite si, ze by mel clovek povinne vyzkouset manualni profese ? Vedli jste svoje deti k manualnim pracem i v pripade, ze napr. studoval/a na vysoke skole ?

Otazka se tyka spise chlapcu…

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. Neni na tom nic nezvyklého. Na vesnicích je to běžný jev.

Další odpovědi
zjentek

myslím, že z chlapce či chlapa, který se tomu už sám od sebe z principu vyhýbá, vyroste egoistický zmetek, kterýmu nezbyde, než vládnout zdravým. Ve skutečném světě by se jinak musel z marnosti oběsit, v horším případě uchlastat :o

anonym

Myslím, že ano.Protože člověk, který si zkusil co obnáší manuální práce, pak dokáže ocenit když ji dělá někdo jiný.Člověk, který si to nikdy nevyzkoušel dokáže akorát buzerovat honit lidi, aby dělali rychleji a tím vlastně pohrdá jejich prací.

A svoje děti jsem k tomu vedl.Bydlím na vesnici, takže úklid uhlí, řezání, štípání a uklízení dřeva na zimu, v zimě házení sněhu, přes léto práce na zahradě atd. zkrátka práce, která je potřeba u každého baráku, tak to museli dělat i moje děti.
A i když sice na vysoké škole nestudovali, ale dělali jinou školu s maturitou, TAK KDYŽ PŘIJELI DOMŮ, TAK MUSELI DĚLAT TO, CO BYLO ZROVNA POTŘEBA.
Nelze přece, když je doma 15 – 18tiletý syn, chtít aby mužskou práci dělala manželka (tedy jejich matka).

Mirdas

Ano, jsem určitě pro a to nejen v domácnostech ale také ve firmách kam příjde nováček po škole a je samozřejmě předpoklad že jednou bude zastávat některou z důležitých vedoucích funkcí.
A proto by si na vlastní ruce měl vyzkoušet problematiku provozu a lidí v něm.