Rokio

Myslíte si, že by homosexuálové měli splnit přísnější podmínky než heteráci pro adopci dítěte?

Podle mě to ani není diskriminace. Pro pětileté děcko to musí být divné, že má dvě maminky, nebo dva tatínky. Proto by to ti homosexuálové měli nějak vykompenzovat skutečnost, že se nejedná o běžnou rodinu. Měli by mít lepší podmínky pro dítě, měli by mít lepší charakterové vlastnosti a méně nedostatků.

Jedná se ale pouze o můj názor. Jaký názor máte vy?

Nejlepší odpověď
Drap

A posuzovalo by se to jak? Kdo by to určoval? Ty? Adopce dětí jednopohlavními páry je proti přírodě. V podstatě s ním nesouhlasím.

Další odpovědi
da ny

Ne.
Dítě potřebuje lásku, zázemí, teplo domova. Naplnění fyzických, biologických, sociálních a psychických potřeb.
Je mi jedno, kdo mu je poskytne. Mnoho heterosexuálních rodičů to neumí/nedokáže

Filip84

Nemám žádný názor: vím.

Pro dítě je naprosto potřebné, aby mělo v životě někoho, kdo ho bude milovat. Pro úplně malé fakáně „bana bag bang, jezte dietně, jezte děti – dítě stokrát jinak“ je podstatná emocionální dilligence od té osoby, která ho kojí (theoreticky jde rozkojit i chlapa, ale většinou je to matka, nebo kojná, že).

Jestli je to biologický rodič, nebo není, je dokonale nepodstatné. Ale co je absolutně nejhorší pro dítě, je sirotčinec stalinského typu, ty už máme jenom my a Rumuni, snad! :-/

Mít dvě maminky, nebo dva tatínky, je pořád lepší, než sirotčinec. Samozřejmě, pokud by byl tento stát s to se postarat o to, aby každý opuštěnec / nalezenec atp., měl adekvátní adoptivní rodiče dvou osob, z nichž každá bude opačného pohlaví, byl by to ideální stav. Jenže, tento stát se nedokáže postarat ani sám o sebe, a když má někdo tu smůlu, že se má postarat o jeho život, tak to není, opravdu není, žádná výhra.

Tedy: nastavil bych jim naprosto stejné kriteriony, jako komukoli jinému s tím, že stejnopohlavní páry by byly subsidiární, tj., „nárok“ by měli, až by nebyly páry osob pohlaví opačného. A pak je subvencoval, kontroloval, a moc se do nich nemontoval.

aevul

Ne, všichni by měli mít rovné podmínky – jeden muž a jedna žena.

Disraeli

Ne. Neměli by adoptovat vůbec…
Za jedno, to dítě to bude vnímat různě (nakonec i jako něco normálního, což je problém sám o sobě a taky zmateně vůči ostatním/normálním rodinám), za druhé, jak se k němu budou chovat ostatní – šikana atd. (což bývá častý argument, ale ten je zrovna nepodstatný… Protože tohle je spíš problém těch druhých, že šikanují a že jsou takoví… Každopádně tak či tak si to to dítě pořádně vyžere). Hlavní problém je však ve vnímání a vlivu (výsledek jaký to bude mít a CO z toho dítěte bude). Tato deviace jako i jiné nejsou ani tak otázkou nějaké od přírody dané orientaci kvůli něčemu,
co je biologické, co je v genech, jako spíš co je v mozku (podvědomí) a co není od narození, ale někdy od dětství. Klidně i trendem, přivyknutím a podobně (tedy nenásilná změna ZDRAVÉ heterosexuální orientace). Viz pederastie ve starověkých demokraciích, kde byli skoro všichni muži na chlapečky… Protože z toho byla (zvrhlá) zvyklost, něco běžného, něco podporovaného/pro­pagovaného a pozitivně vnímaného… Že to většina začne vnímat jako normálnost, neznamená, že se jí stane. Je snad vztah mezi dospělým mužem a mladým chlapcem, sotva dospívajícím něco normálního a přirozeného? Jistěže není, je to dokonce trestné. Tehdy si to ale nemysleli a bylo to běžné, něco co provozovala drtivá většina společnosti (protože mravy a společnost tehdy byly následkem špatné formy vlády v prd****. Doslova).
Takže ano, čím víc se to podporuje, tím víc se to šíří. Podobných lidí není ve „svobodných“ zemích nejvíc, protože by se díky té svobodě k tomu hrdě hlásili. Je jich tam nejvíc, protože je ta „liberálnost“ vytváří, mravy jsou dolů, různě zhýralosti, deviace a degenerace se nejenže tolerují, ale dokonce podporují (až je nakonec opak vnímán jako něco špatného a bývá zesměšňován). Není to o tom, že jsou to svobodné země, ale že jsou volné ke všemu, není tam řád, autorita, respekt, hodnoty upadají a tím i morálka a mravnost.
Osobně zastávám názor, ať je každý s kým chce být, když nikomu neublížuje a nikoho nezneužívá.! Každopádně by se to nemělo vůbec podporovat, vycházez vstříc a rozhodně by se to nemělo brát jako něco normálního a dávat jim stejné možnosti jako těm normálním, přirozeným. Nikomu do toho nic není, POKUD je to individuální, osobní záležitost, ale jakmile se to začne masivně podporovat a propagovat, už to problém je, protože to ohrožuje lidstvo jako takové (ano, nejen mravy a hodnot, ale i samotnou normálnost a přirozenost, tedy i rozmnožování, život lidstva atd).

Normální manželství jsou taky problémová, rozvodovost, zanedbaná péče a špatní rodiče/lidé. JENŽE tohle pramení z toho samého, co lgbt, tedy z kultury/mravů a politiky toho státu. Pokud je společnost v úpadku, je to problém hlavně vedení a organizace. Takže tohle je problém, který by se měl vyřešit, jako: mravy, charakter lidí, množení, příčina dávání dětí k adopci (tedy i samotné nechtěné otěhotnění), nekvalitní děcké domovy a přístup k tomu, nedostatek péče a lásky, zájem o adopci atd.
To, aby děti měli alespoň nějaké rodiče, i když to třeba budou lgbt příslušníci, to je dost chybná teorie…
Homosexuálové by děti mít neměli a problémy jsou i jinde ve společnosti, které je třeba vyřešit (ne dávat děti těm, kteří normální nejsou, ale kteří se za normální pomalu začínají pokládat). Příčiny proč je tolik lgbt a různých pošahanců, stejně jako proč je čím dál větší rozvodovost a lidi jsou špatnými rodičemi, to má stejné příčiny. A ty je třeba řešit, jinak bude společnost v takovém úpadku až povede k zániku celé civilizace, možná i lidstva.

VaclavZeman

Proboha, zijeme v jednadvacatem stoleti, ne? Dekuju.

petrph

Takhle bych to neviděl, zda by se to mělo něčím povinně kompenzovat. Jde o to, že jak je třeba uvedeno zde
https://www.fi­nance.cz/494922-jak-adoptovat/
v kapitole Prověřování žadatelů o adopci, tak se ten pár prověřuje – a buď těmi prověrkami, i ten homosexuální pár projde nebo ne. Více netřeba.
V čem je dosavadní problém, že samozřejmě ty prověrky neodhalí případné problémy v budoucnu. V tom se musí ti prověřující pracovnícispo­lehnout na svou zkušenost, z předešlé, dlouhodobé praxe. A vzhledem k tomu že se homosexuálními páry delší zkušenosti nemají, tak se mou častěji splést, v pro i proti.

Lgee

Mělo by se to zcela zakázat.

aevul

Otázka spíš je – mají mít homosexuálové právo adoptovat děti? Zde je za mne jednoznačná odpověď: maximálně náhradní péče, ale adopce ne.