Damiana

Myslíte si, že by dnešní hoši ještě zvládli povinnou vojenskou službu?

Když vidím ty navoněné netýkavky, které se doslova štítí jakékoli práce, jsou levé jak šavle, líné a vypasené tlusťochy, o přemíře homosexuálů ani nemluvě, mám pocit, že by vojnu potřebovali jako sůl. O tom není pochyb.
Ale zvládla by ji tato ještě generace vůbec? Nějak si některá individua, která vidím pokuřovat na ulicích nebo „zahrádkařit“ neumím představit v kanadách při třeba hodinovém běhu…
Doplňuji:
Díky za odpovědi všem. 🙂
Jestli jsem se někoho dotkla ohledně homosexuálů, to je mi líto, ale bylo to myšleno právě tak, že dnes se jich hodně ke své orientaci otevřeně hlásí a právě proto by to měli na vojně jistě ostřejší, než dříve, kdy to tajili.

ad Lakeysha: Poznámka, kterou přesně nepochopíš nemusí být hned dementní. Možná byla podle tvého jen zaujatá – ale ani to si nemyslím. Stačí slušnost a méně exprese. 🙂

Nejlepší odpověď
Ella

ne, nezvládli… to, co se dneska potuluje po dnešních ulicích a říká si mládež by na vojně nevydržela ani týden…
jasně že by museli, ale muset a zvládnout není to samé… aspoň pro mě ne… ono je to takhle: já taky dokážu uběhnout hodinový běh, když budu muset, ale po něm už akorát tak odpadnu a bude po mně…

Další odpovědi
Funna

jo…to by potřebovali…a jasně, že by to zvládli…museli by…ze začátku by sice padali na hubu, ale nic jiného, pokud by nechtěli jít do chládku, by jim nezbylo, tak jak té minulé generaci, které se taky nikdo neptal a nebyli v ní je samí „tvrďáci“ .-)

tom004

DaveR,ta vojna byl nejlepší kurz mezilidských vztahů,lepší vymyslet nejde.Co platilo tenkrát,platilo by i dnes. Z namyšlených fracků se stali použitelní chlapi pro život.Fungovalo to na nás,fungovalo by to i dnes. A nebyla to žádná příprava na válku,ale na obranu proti napadení. Je ale pravda,že nám je to k ničemu,protože si sem zatím vlezl kdo chtěl.A co se týká homosexuálů,se mnou sloužili dva a byli to neskutečně féroví klucí,nikomu nevadili a nikdo je neperzekuoval.Oba absolventi ČVUT. Pro znovuobnovení této povinnosti byl hlasoval kdykoliv.

DaveR

Ta poznámka o homosexuálech je opravdu nemístná a trapná, mnohdy jsou homosexuálové i silnější a mají větší výdrž než heterosexuálové.

Jinak – nejspíš by to zvládli, ale nevidím důvod.
Mosoj říkal, že vojna byla přípravou na válku a že by tam chlapi měli alespoň 1 rok strávit. Kdyby místo toho chodili do kurzu mezilidských vztahů, tak by ani války nenastaly ;)

Drap

Určitě by to zvládli. Na vojně by je to určitě naučili. Začátek by asi nepatřil k příjemné zkušenosti, ale během několika týdnů by si zvykli. Nic jiného by jim taky nezbylo

brusinka

Jak říkají ostatní, zvládli, protože by jim nic jiného nezbylo. Ale já osobně bych jim to vůbec nepřála a i když znám vojnu jen z vyprávění a filmů apod., jsem jejím velkým odpůrcem. Mimochodem, poznámka o přemíře homosexuálů se mi zdá značně nemístná.

mosoj

Tak pokud by to bylo tak ja to znám, tak zvládli. Oni by se o to mazáci již postarali. Mimo jiné na vojně se mezilidské vztahy silně utužovali. Absenci vojenské služby vidím jako jednu z mnoha příčin dnešního úpadku morálky.
Problém by byl ale z tolik dneska zneužívanou lidskou „důstojností“.
Nezapoměňte že vojna měla za úkol připravit kluky na válku !! nebyla sportovním oddílem.
Doplňuji:
Já osobně bych jim to přál a bylo by to jenom k jejich dobru. Takový 1 rok vojenského výcviku by jim seděk jako hrnec na pr… !
Ono je něco jiného hrát si na vojáky, tak jak to dnes vidím a být opravdu na vojně a bezvýhradně poslouchat a vykonávat vše co se mně nějak příčí.

RyuzakiKate

Některá (vlastně všechna) dnešní individua bych tam s radostí poslala, chudinky…

Alesh

Svým způsobem bych byl pro. Ale myslím, že by se to mělo týkat všech, nejen kluků. Slyšel jsem, jak je někde na SŠ vcelku „móda“, že skoro žádná holka nechodí na tělocvik, prostě skoro všechny si raději nechají napsat něco od doktora. A pak vidím, jak se cpou v KFC těmi sračkami. Přitom to jsou kolikrát bzinky, takže pak asi drží diety, co já vím.
Osobně bych ale spíš bral, než klasickou vojnu, nějaký několikaměsíční sportovní kurz s orientací na řešení krizových situací (první pomoc, povodně, nehody atd.). To by nám všem nepochybně prospělo. 😉
Jinak jsem tedy nepochopil, jak je to myšleno s těmi buzíky? 🙂 Těch je furt stejně, jen je dnes hrdinství se k tomu přiznat a ještě lepší je chodit s tím do průvodů! 🙂
Jinak zženšťování mužské populace je dáno jinými vlivy, především nedostatkem fyzické práce v období dospívání. Je to špatný, klasický model se bortí a vzniká chaos, rozvrácené rodiny, oslava homosexuality aj. To, co fungovalo tisíce let bohužel skončí v této ubohé době. Ale to už jsem se dost oddálil od tématu a vím, že mnoho „úzkoprsníků“ moje odpověď nepotěší … no co, můžou si napsat vlastní! 😉

Lakeysha

Damianko, tak touhle dementní poznámkou jsi mi uplně zmrvila muj dojem o tobě…podle tebe snad bylo dřív míň homosexuálů? Ne, jenom to nesměli říct veřejně, protože by je nejbližší kretén ukamenoval. A on homosexuál snad neni chlap? Potkala jsem homosexuály, do kterých bys to neřekla…a potkala jsem spoustu heteráků, kterým bys jejich orientaci nevěřila.
K podstatě tvé otázky: ale to víš, že by to zvládli…
Doplňuji:
Když už řeknu dementní, tak tim myslim dementní. Máš se vyjadřovat lépe, to neházej na mě, ale jenom na sebe.

venkovan

Dnešní kluci by vojnu zvládli levou zadní. Stejně jako jejich otcové, dědové a pradědové.
Ono to zas tak děsné není – mladý organismus si za několik dní či týdnů na větší zátěž zvykne bez problémů.
A škoda, že není – tý srandy co se zažilo – o to moc kluků dneska přichází. A holky to nikdy nepochopí, co když jsou dobří kluci pohromadě dokáží i v krajních mezích vymyslet na blbinky, aby se ze všeho nezcvokli.
A mimochodem – přes 7 let jsem byl jenom s klukama. Spali jsme vedle sebe, nad a pod sebou na palandách apod., ale za ty roky jsem se s „přihřátým“ nesetkal. Naopak – jak se zavlnila sukně v dohledu, reakce kluků byly vždycky takové, jak se mají správní kluci zakódované Matkou Přírodou.

Kohut57

Základní vojenskou službu jsem nastoupil až v 25 letech, takže jsem měl určitý nadhled nad ostatními. Většině kluků to pomohlo hlavně vyspět a vrátit se do civilu s rozumem a představou o budoucnosti. Homosexuálové se tehdy neprezentovali jako dnes a byli společensky nežádoucí. Snad to tak bylo lepší. Tenkrát jsem proti nim nic neměl, naopak jsem i nad nimi držel ochranou ruku. Dnes je to jinak. Na vojenskou službu bych se bál právě z důvodu, aby to nebylo jako ve vězení. Homosexem tam žije kdejaký úchyl. A už vůbec to není o přirozenosti. Těch přirozených homosexuálů jsou skutečně 4%, ale okolo sebe vidíme , že je to každý třetí. Takže vesměs jsou to hlavně zvrhlíci a úchylové. Hlavně, že každý druhý měl ženu a dítě. Prostě jen prasata. A tak je to dnes ve všem. Do svých 30 let jsem znal jen málo homosexuálů, teď si myslím, že znám jen málo opravdových mužů. Nezlobte se, ale homosexuál by si měl svoji orientaci raději soukromě střežit, je to nechutné ještě se předvádět .

milan16647

Myslím,že by to zvládli protože když už tam jste,nic jiného vám nezbývá.Rozhodně by to prospělo jak klukům,tak naší zemi,vlasti.Pokud to slovo ještě někomu něco říká!

oskar

Také se nad tím někdy pozastavuji,vojnu neměli rušit to byl výchovný institut pro mladé.

Lukasy

Potřebovali ale dnešni generaci si dovoluje na každeho , ale myslim že tam by museli byt poslušni, ono bězšina je drsna jen navenek.
Jinak homosexual je a bude homosexual at chce nebo ne.
Jinak ja nebym jestli bych to zvladl ale vždycky jsem chtěl byt vojakem nebo nějakym tajnym agentem takže by mě to bavilo aspon nějakou dobu.

dudu

Nemohu si odpustit poznámku k problematice úchylů. Je jasné, že teplouši vždy byli, jsou a budou, ovšem se svým „štěstím“ by měli nadále zůstávat za neprůhlednými závěsy a ne, jak je nyní zvykem se předvádět na veřejnosti. Jsem si jist, že majorita po jejich prezentacích vůbec, ale vůbec netouží. Nebo snad už kromě cigánů nevzniká další skupina, jejíž konání se nesmí nahlas a pravdivě hodnotit? Jdete do háje.
Nedej bože, aby ke všemu ještě přišla do módy sodomie. To se pak budeme moci pokochat veřejnými informacemi, který šuká třeba kozu nebo kdo se miluje s ovcí…

Damiana

ad Lakeysha: Evidentně jsi s chápáním měla problémy nejvíce jen ty. To je zase tvůj problém. Pozor na „hrubé“ prsty na klidné klávesnici, slečno. Na vojně jsi sice zjevně nebyla (proč také), zato tvůj slovník vypadá, jako bys spíš vyšla z basy…

annas

Zajímají-li vás další názory na podobnou otázku.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-si-ze-dnesnim-mladym-muzum-by-prospela-vojenska-zakladni-sluzba