slipknotak

Myslím, že je to čínské přísloví: Jak zní zvuk padajícího stromu hluboko v lese?

Jak může ten zvuk existovat když tam není nikdo kdo by ho slyšel ?

Nejlepší odpověď
annas

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/filozoficka-otazka-kdyz-v-lese-spadne-strom-a-nikdo-neni-pobliz-udela-to-zvuk

Otázka byla položená.

Tato otázka patří k otázkám ezoterickým, Ezoterické úlohy k přemýšlení jsou fantastické – můžeme slyšet tlesknutí jedné dlaně? Když v lese spadne strom, ale nikdo jej přitom nepozoruje, vydá ten strom při pádu nějaký zvuk? Toť otázka. Věda zkoumá věci, které jsou dokazatelné a reprodukovatelné. Když strom spadne, vydá zvuk. Z hlediska ezoterického tento zvuk a vědomosti o něm jsou určeny jen zasvěceným.

Podle Piccante.

Další odpovědi
anonym

Existence přírodních jevů není podmíněna svědky, stejně jako ve vesmíru.
Snad to má hlubší smysl, něco jako u nás – upadnout v zapomnění, skončit v propadlišti dějin apod.

Deli

Prostě je to zvuk, který nikdo neslyší, každému je jedno…