Avatar uživatele
hubenej

Můžu zvíšit nájemné,když jsem zakoupil činžovní dům??

Dobrý den. Zakoupil jsem v centru Teplic před 3 roky činžovní dům s bytovými jednotkami.V jednom byte je tak zvaný chráněný nájemník, který již 30let platí nájemné 2800Kč kde se běžne nájemné 6–7tis. Kč a druhý nájemník platí 4800Kč ,kde se běžně za 120m2 platí za tento byt 8tis.Kč protože podepsal smlouvu na 10let s bývalým majitelem. Dům jsem opravil v podobě nové střechy, plastová okna.Jejich právní zástupce odmítá jakékoli zvýšení nájemného. Děkuji za jakoukoli radu. Jirka
Doplňuji:
Dodatek ten chráněný nájemník tuto částku 2800Kč platí i posledních 15let a druhý 10 let.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3348 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nájemné se pravidelně zvyšovalo o koeficient, toto zvýšení má oporu v zákoně, tudíž jej můžete uplatnit-bohužel jsem po dobu nepromlčení (tedy cca 3 roky zpětně), novou smlouvu nájemník podepsat nemusí a platí ta původní. Vypovědět smlouvu můžete a to podle občanského zákona.
Domnívám se, že pokud smlouvu vypovíte a nájemník neporušuje nájemní smlouvu, budete nucen mu sehnat náhradní byt stejné kvality a co víc i stejné ceny.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?hubenej Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

… a ty nemáš svého právníka?
Doplňuji:
Teď jsem si všimnul: ten nájemník, co platí od roku „1985“ 2800 korun je pravda? To se mi nechce věřit.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

V dnešní době nezvyšovat nájem z minulých let?
Máte možnost ukončit nájemní vztah.
Neznám podrobnosti Vaší smlouvy, ale nemůže 30 let plati 2800Kč. Víte jaký tam byl nájem před 15 lety? Určitě ne 2800Kč.
Někde není plná pravda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
(O_o)

Podvedli Vas to se v CR da cekat mohl jste mit vydelano uz delsi dobu i skoro 3× vic a za celou dobu existence to tezce z najmu vydelavat jen na ty okna a strechu. Byt vama nepohodlne najemniky vymenim za nove. Zkonzultovat by se to melo s pravnikem jaka mate prava a jaka najemnici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=IAN2vY8UP­Hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
STRUCTOR

Nájemné zvýšit můžete, a to bud se souhlasem nájemce, nedohodnete li se, pak o výši nájemného rozhodne soud. Navrhnete nájemci zvýšení nájmu, písemně, ten má dva měsíce na vyjádření, následně máte tři měsíce na podání žaloby o zvýšení nájemného. Pokud budete žádat cenu obvyklou, tedy ne vyšší, pak by vám měl soud dát za pravdu. Do roku 2014 jste mohl zvyšovat nájemné průběžně, což ovšem zpětně již nelze. Vypovědět nájemní smlouvu je možné jen z taxativního výčtu zákonem uvedených důvodů, tzn že v podstatě nemůžete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hubenej

bohužel v kupní smlouvě nic takového nemá a opravdu tyto výše nájemného mi platí. Za právníkem jsem ještě nebyl, chtěl jsem se zde nejdřív optat protoáe vždy mi tu odpověděli ke spokojenosti.

před 3348 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Opravdu, hodně ti tady poradili:
Avatar uživatele
Registrovaný

hubenej
Nástup trestu

prisel mi nastup trestu na 1.3.2010 dne 22.2.2010 jsem si dal zadost o odlozeni nastupu ma do dnes mi neprisla odpoved musim nastoupit. Dekuji

před 3348 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek