Zvědavý

Můžu si v 17 udělat řidičák na motorku 250ccm ??

jak to je ?

Odpovědi
anonym

Můžeš, ale platí až od dovršení 18 let – s jednou uvýjimkou – tehdy, když máš licenci sportovního jezdce (a tedy jen pro jízdu na uzavřených tratích) .
Pro jízdu na veřejných komunikacích si můžeš od 16 let udělat A1, tedy do obsahu 125 ccm a výkonu 11 kW.

HonzikPernik

Nemůžeš!!!!!!! AM od 15 let – 50 ccm do max. 45km/h, A1 od 16 let – 125 ccm max 11kW.
A2 od 18 let max. 35kW, A od 24 let neomezené (nebo po 2 letech s praxí A2).