Dex

Mohu řídit 250ccm skútr, mám-li řidičák skupiny B?

Dobrý den, chci se zeptat, jestli můžu řídit s řidičákem sk. B skútr 250 ccm,10 KW a je to automat. Vím, že můžu řídit skútr do 11 KW, takže to splňuji, ale ten obsah motoru nevadí, ne?

Nejlepší odpověď
brillant

Nemůžete.
ŘIDIČSKÉ OPRÁVNĚNÍ SKUPINY „B“ opravňuje k řízení

  1. motorových vozidel, jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3 500 kg a s nejvýše 8 místy k sezení, kromě místa řidiče;
  2. traktorů a pracovních strojů samojízdných, jejichž maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 3500 kg
  3. jízdních souprav složených z motorového vozidla podle písmene a) nebo b) a přípojného vozidla o největší povolené hmotnosti
  1. nepřevyšující 750 kg,
  2. převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3 500 kg, nebo
  3. převyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy převyšuje 3 500 kg, ale nepřevyšuje 4 250 kg, jedná-li se o řidičské oprávnění v rozšířeném rozsahu
  1. motocyklů o výkonu do 11kW, objemu 125 cbm v „automatu“

http://www.es­sa.cz/ridicsky-prukaz-skupiny-b

Další odpovědi
cochee

Ten skútr musí splňovat všechny podmínky, aby mohl být řízen řidičákem B, ne jen některé nebo jednu.

anonym

Ne

brillant

http://www.au­toklub.cz/doku­ment/6997-rozsah-ridicskeho-opravneni-skupiny-b-.html

anonym

brillant, od kdy se může řídit i traktor, když mám skupinu B?