larios22

Motorka v 16

je mi 16 a z brigády jsem měl v plánu koupit nějakou 125ku. ale naši pořád že to je nebezpečné až si počkám v 18 budu mít auto atd… na koho mám dát? na rodiče nebo na sebe?… víte strašně mě to táhne si koupit motorku ten zážitek z jízdy je úžasný :)
Doplňuji:
řidičák už dávno mám :)

Odpovědi
ladaadal

Srovnávat auto a motorku nelze, ale to ví jen motorkáři. Prostě buď to v srdci máš nebo ne. Pokud ti ji rodiče nedovolí, stejně si ji po 18ti koupíš. Osobně si život bez motorky nedovedu představit. A auto kvůli rodině?? To přece nemá s motorkou nic společnýho, neznám nikoho, kdo by se zbavil motorky jen kvůli rodině. Do garáže se vejde víc věcí než jen jedno z toho.

anonym

Řidičák si stejně bez rodičů neuděláš v 16. Při zkouškách potřebuješ mít potvrzení zákonného zástupce,

danasos

Dej na sebe! Motorka je skvělá. Je mi 17 a vím o čem mluvím. Sám motorku mám a v 18ti nehodlám přestupovat na auto. Bude to opět motorka ale už vyšší kubatůry:)

RedBox

Mno… auto má tu výhodu, že můžeš jet v jakémkoliv počasí, velký zavazadlový prostor, komfort, svezeš na jednou mnohem víc lidí než na motorce, a celkově až budeš mít rodinu tak se auto stane nezbytností (pokud teda budeš chtít jezdit někde s rodinou po výletech)
motorka: hmm pocit z jízdy, je menší – lépe se parkuje. Nic víc mě nenapadá

Karel Brož

Já jsem jako otec syna, který si hned v 16 letech přál řidičské oprávnění na motorku, doporučil hlavně zachovat chladnou hlavu. Podle mě je lepší si počkat 2 roky na klasické Bčko a vyzkoušet si nejdřív skútr. Pokud to bude něco, co bude syna bavit, tak se dále můžeme bavit o motorce. Skútr se mi hlavně podařilo sehnat přes web https://www.bi­ginzerce.cz/ za dobrý peníz, což se o 125 podle mě říci úplně nedá.