tv258

Věří někdo z vás na paranormální jevy? Mám pocit, že jsem je viděl, i když třeba i ne…

Můžu se vás jen tak zeptat?

Nejlepší odpověď
anonym

Věřím, že lidský mozek umí překvapit tím, jak interpretuje realitu, a věřím, že realita sama ještě odhalí takové možnosti, jaké bychom i z dnešního pohledu mohli považovat za nepochopitelnou magii. Kombinace obojího pak připouští téměř cokoliv… je třeba to blíže specifikovat, bavit se na takto obecné úrovni k ničemu příliš nevede. Co má být tím „paranormálním jevem“?

Další odpovědi
led

1 – ano môžte sa opýtať
2 – sú ľudia, ktorí veria aj na paranormálne javy, dokonca vám potvrdia, že sa s nimi aj stretli
3 – paranormálny jav by (možno) bol, ak by sme nielen verili, že aliendrone je naozaj dron z (inej) vesmírnej civilizácie a ale ním naozaj bol. Pod pojmom dron si možno predstavovať aj čosi iné, než to lietajúce čudo s vrtuľami ovládané na diaľku.
Iný paranormálny jav by som mohla nazvať zážitok z prenocovania v zrúcanínách hradu počas búrky. V tieňoch a hry svetiel bleskov na častiach múrov som videla výjavy z čias tatárskych nájazdov, (alebo sa mi to snívalo, ako niektorí tvrdili?). To by bol normálny jav podnietený bujnou fantáziou. Ale paranormálne na tom bolo, že keď tam po rokoch začali archeologické výzkumy, nálezy potvrdili moje vtedajšie vidiny.
Ďalší paranormálny jav bol v pohorí Tribeč na fotografii sa na objavila „rozmazaná“ tvár, ktorú tam počas fotografovania nikto z prítomných nevidel.
Niekoľko tribečských paranormálnych záhad nájdete tu https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=avas­t&q=pohorie+Tri­be%C4%8D

Drap

Co konkrétně. Pod paranormálními jevy si různí lidé představují různé věci

mosoj

Nevěřím a nikdy jsem nevěřil. Přesto si myslím, že jsem něčeho podobného byl svědkem při pohřbu strýce mé ženy.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/uz-jste-nekdy-zazili-nejaky-paranormalni-jev

quentos

Jistě. Ten, kdo si myslí, že všechno, co se kolem nás děje, je možno vysvětlit lidským rozumem (který je ve skutečnosti velmi omezený), je blázen.
Vědci kupříkladu ještě uspokojivě nevysvětlili, jak vznikl vesmír. Pořád naráží na paradox, že jednoho dne muselo „něco“ vzniknout z „ničeho“. To sice není paranormální jev, ale pokud nám nejde na rozum tohle, je jasné, že existuje spousta dalších rozumem nevysvětlitel­ných věcí.

Lgee

Kazdy jev je normální, i duchové jsou zcela přirození věr tomu nebo ne.

Edison

Co jsou paranormální jevy? Podle mě je to něco, pro co nemáme vysvětlení vlastním rozumem, něco, pro co nejsme schopni takové vysvětlení najít. To ovšem neznamená, že takové vysvětlení neexistuje.

EKSOT123

Hodně jsem toho slyšel od svých známých- události při úmrtích v rodině atd. Také já zažil větší množství věcí, ale jen drobností, u kterých, jak píše George, lze předpokládat normální vysvětlení. Ale to, že člověk chce, aby něco nějak bylo, bude věc vždy nějak ovlivňovat. A nejen to, např. výrok: „Snáze projde velbloud uchem jehly, než boháč do království nebeského.“ ukazuje, jak je lidský zdravý rozum svazován vším možným. Rozum ateistů jakbysmet.
Naposledy se mi na svátek sv. Zdislavy, patronky nemocných, zlomově zlepšil stav přechodně amputovaného prstu. Já o tom svátku v tu dobu ani nevěděl. Doktor řekl, že pro to nemá vysvětlení a plánovanou opravnou operaci zrušil. Tisícovkami takových uzdravení prosluly francouzské Lurdy.
Nakonec tuším, že i tělo té lurdské vizionářky bylo při vyzvednutí několik desetiletí po smrti zcela neporušené. To není ojedinělý případ. Další skupinou jsou stigmata, léta života bez příjmu potravy a mnoho dalších jevů. Je toho spousta, třeba sluneční jevy ve Fatimě 1917… Čteme, co dokázali egyptští mágové v boji proti Mojžíšovi. Své vědí spiritisté, ale podle různých výpovědí vyléčených je nutno se těmto věcem vyhýbat, člověka tajemno láká jako sýr v pasti.
Takže osobně nevěřím, že je možno svět vysvětlit bez Boha a duchového světa. Ale poučen několika tvrdými omyly, (které možná ani omyly nebyly, ale přivedly mě do tvrdých problémů) jsem vždy primárně orientován hledat normální vysvětlení a nechávat věci otevřené. Ty omyly a falešné vize a vjemy, nebo jejich mylná interpretace, to je častá věc. Člověk a společenství lidí pak na to navazují a budují z toho celé systémy, z nichž, jsouce uvnitř těžko prohlédnout.

Pepa25

Nevěřím, jsem skeptik (byť nejsem oficiálně člen Českého klubu skeptiků Sisyfos, tak s nimi sympatizuji). To neznamená, že si myslím, že lidský rozum vše obsáhne. Právě naopak! Jak je jistě známo, i dr. Grygar je věřící.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ji%C5%99%C3%AD_Gry­gar#Ji%C5%99%C3%AD_Gry­gar_o_vztahu_v%C4%9Bdy­,_v%C3%ADry_a_skep­ticismu

agentpv

Věřím a zažil jsem. Taky jsem kdysi na táborech míval za úkol před stezkou odvahy postrašit děti nějakými povídačkami o duších, mimozemstanech, upírech … A mnohokrát za mnou pak další dny chodily děti svěřit se, se svýma žážitkama většinou s duchama a andělema. A to mi fakt často běhal mráz po těle. A já pak musel vysvětlovat a popř. rozptýlit jejich obavy, uklidnit je, poradit co s tím dál …

anonym

Pepa25: ano to podle jeho vlastních slov skutečně je. Ale Dr. Grygar podobně jako většina ve společnosti vážených vědců a popularizátorů vědy si prostě nemůže proti sobě poštvat věřící publikum. To by byl hlupák, kdyby to udělal. A tak si prostě svou víru definoval trochu jinak než většina věřících, ale stačí to k tomu aby mohl řící že „věří“, a to věřícím často stačí a nechávají ho na pokoji, či ho dokonce občas uctivě zmíní jako právě teď vy a to se člověku jeho postavení, který není zahrabán jen v laboratoři vždy hodí.

Jeho definice víry je ale skutečně odliná a neopírá se třeba o víru v kreacionismus, nebo víru v peklo a nebe, ne nic takového …

Pepa25

Nedovolil bych si soudit víru p. Grygara, ani tvrdit, že je jiná než většiny věřících. Mimochodem neznám člověka, který by v ČR vyznával kreacionismus v striktním pojetí, jako je to občas v USA (a to znám dost věřících).

anonym

on prostě jen svým pojetím víry vyjádřil určitý respekt k tomu, čemu ještě nerozumíme. A kdo jiný než on by měl vědět, že je toho ještě opravdu hodně.

annas

led,

je zde určitě i jiná otázka a vedené další zkušenosti.

Už jsem se někde zmínila, co se mně stalo. Vzpomínám si, že jsem do spíže na háček pověsila zabitého králíka. Ráno jsem šla pro něj, ležel i s háčkem na zemi. Otec se stále ptal, kdy už bude pátek. Králík v pátek spadl a otec opravdu zemřel. Domnívala jsem se, že jsem háček špatně uchytila, ale nikde nic.

Když bratra postihl těžký infarkt, lékaři mu nedávali naději, já jsem stále chodila po komoře (něco jako půdě) a prohlížela, zda někdo něco nespadlo, nebo se nezlomilo. Opravdu, upadl kus lišty. Bratr zemřel.

Když onemocněla matka, jako blázen jsem chodila po baráku, komoře, sledovala, zda neuvidím nějaké znamení. Opět se ulomil kus kůlu.

Protože jsem zaměřená na duchovno, na filosofiie, esoteriku i přírodní medicínu, věřím,. že je něco mezi nebem a zemí. Nevěřím v náhody.

Jsem tolerantní k jiným názorům, byť mnozí tuto oblast odsuzují a zatracují.

led

mosoj, človek veľakrát neverí niečomu, o čom nič nevie, alebo si nevie vysvetliť. Inokedy zas verí tomu, čo je neskutočné, vidina aj keď to nie je pravda, keď to nejestvuje. To je dialektika ľudského myslenia.

anonym

každopádně doporučuji zachovat si chladnou hlavu a vždy hledat vysvětlení pravděpodobné a nikoliv takové, které si přeji aby bylo pravdivé. Spousta nadšenců do paranormálních jevů je hledají a vidí ve všem, protože chtějí aby to tak bylo, prostě se přesvědčí o tom že zahlédli mihnout se stín a nutně to musí být dávný předek který je přišel strašit, ani na chvíli nepřipustí pravděpodobnější vysvětlení, že došlo k problinkutí žárovky kvůli poklesu napětí, že stín vytvořil ventiátor v kombinaci se závěsem, vidí ufo a nepřipustí, že jde jen o malý dron ověnčený orientačními diodami, ani o takových možnostech neuvažují, hledají prostě za každou cenu paranormální vysvětlení a tím se uzamknout ve svých vlastních iluzích. Pozor na takový zvrácený přístup, jedna věc je připustit tu možnost, úplně jiná je ale nepřipouštět už žádnou jinou.

led

osvetlený dron začiatkom 60-tych rokoch u nás v hraničnom pásme? Alebo balón? alebo? Médiá o tom mlčali.

anonym

Tak zrovna v šedesátkách musel probíhat velmi čílý výzkum v letectví kdy se sověti a amíci snažili horečně dobít Měsíc a vesmír. Vůbec bych se nedivili kdyby zrovna tehdy lítalo (a padalo) rozmanitých experimentálních letadel všeho druhu nad poli nejvíc a to klidně i podobných dnešním dronům balancujícím ve vzduchu pomocí gyroskopu (protože přesně o to v případě lunárního modulu šlo, ten byl pochopitelně balancován gyroskopy a musel být na zemi mnohokrát testován). Sice nebylo v té době nijak pokročilé IT, ale létat rozhodně konstruktéři už uměli. Uvědomte si že lidé tehdy opravdu nelezli po stromech a nelovili mamuty, ale navrhovali raketové obry jako SATURN V.

led

Keď som o tom jave nad hranicami hovorila, odpoveď bola na tú dobu typická: „to zase amíci poslali prieskumný balón“ a tým to skončilo.

anonym

jistě ne všichni, na venkově si o pokročilém výzkumu mohli lidé nechat nanejvýš zdát (a nejspíš ani to ne) a tak když se s nějaký vznášejícím se prototypem setkali holt si to uměli vysvětlit jen nadpřirozeným je­vem.