n_kodies

Můžu se ubytovat v hotelu, když mi není 18 let?

Chtěla bych jet do Prahy na asi 2–3 noci a nevím jestli mě ubytujou když mi ještě bibi 18? Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Nejlepší odpověď
marci1

Odpověď právníků:
https://gastro­ahotel.cz/rubri­ky/mohou-se-nezletili-ubytovat-hotelu/
🙂

Další odpovědi
Bobek 2

Obecně není důvod, proč by to nemělo být možné, záleží na podmínkách a zvyklostech konkrétního hotelu. Ubytovaný na sebe přebírá i nějakou zodpovědnost – za elektrospotřebiče, za zamykání, za stav vybavení pokoje, za dodržování hotelového řádu (např. vodění cizích osob na pokoj, požární bezpečnost atd.) a pokud se provozovatel hotelu bude domnívat, že neplnoletý člověk takovou odpovědnost v plné míře neunese, dokážu si představit, že by ho odmítl bez doprovodu dospělé osoby ubytovat. Na druhou stranu, od lidí starších 15 let se většinou očekává, že už by samostatného pobytu měly být schopny. Nejlépe se tedy domluvit předem. Některé hotely děti nebo vůbec nezletilé neubytují ani s doprovodem, protože se zaměřují na jinou klientelu, která chce mít klid.