Můžu psa venčit bez vodítka?

Neuteče mi pes, pokud mu na procházce lesem odepnu vodítko?
Předem děkuju za odpověď :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Můžeš s určitým rizikem.
Především záleží jak je vychován ;-)
I přes kvalitní výchovu může třeba ucítit fenku a je-víš kde :-D No a hárající fena dtto.
Praxe

Další odpovědi:

Bronzový

To musíš vědět sama jestli tě poslouchá, aby neutekl. Záleží na tom jestli je to štěně nebo už dospělý pes. Štěně je divočejší a hravější, zatím co dospělý má rozum. V lese bych ho, ale rozhodně nepouštěl.

Bronzový

Pokud není cizí, tak neuteče :)) . Samozejmě záleží na stáří psa, protože štěňata utíkají rády, a na tom, nakolik má ten pes rád - proběhnout se sám. Ale dalo by se říct,že většina neuteče a vrátí se. Svého psa by však měl člověk znát.

Pokročilý

Musíš u něho mít perfektně zvádnuté přivolání za každé situace.Třeba pokud víš,že ho bezpečně dokážeš odvolat od jiného psa,když se třeba rozeběhne za slepicema,prostě vždycky.A i tak může nastat v lese problém,hlavně pokud máte lovecké plemeno a vyběhne poblíž třeba zajíc,nebo ho zavětří.Já mám hovawartku,do lesa s ní na volno chodím,ale ona je moc hodná a pořád se drží poblíž mě.Pak mám ještě dva krysaříky,těm se v lese moc nelíbí.Běhají tam také na volno,ale jak jsou mrnaví,tak se každou chvíli zamotají někde do trní malin,nebo ostružin.Jinak mám zkušenost,že štěně je nejisté a drží se poblíž pána,ale tak od 8měsíců už je pejsek seběvědomý a to se pak ukáže,jestli bylo přivolání nacvičeno opravdu dobře.Když ne,stane se,že uteče.A pak se ho musí cvičit znovu a důsledněji.Takže je mnohem lepší nic ve výchově nezanedbat,než pak pracně napravovat chyby.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.