LA MINA

Můžu psa venčit bez vodítka?

Neuteče mi pes, pokud mu na procházce lesem odepnu vodítko?
Předem děkuju za odpověď :)

Nejlepší odpověď
www

Můžeš s určitým rizikem.
Především záleží jak je vychován 😉
I přes kvalitní výchovu může třeba ucítit fenku a je-víš kde 😁 No a hárající fena dtto.
Praxe

Další odpovědi
slad08

To musíš vědět sama jestli tě poslouchá, aby neutekl. Záleží na tom jestli je to štěně nebo už dospělý pes. Štěně je divočejší a hravější, zatím co dospělý má rozum. V lese bych ho, ale rozhodně nepouštěl.

rosinka

Pokud není cizí, tak neuteče :)) . Samozejmě záleží na stáří psa, protože štěňata utíkají rády, a na tom, nakolik má ten pes rád – proběhnout se sám. Ale dalo by se říct,že většina neuteče a vrátí se. Svého psa by však měl člověk znát.

iwrana

Musíš u něho mít perfektně zvádnuté přivolání za každé situace.Třeba pokud víš,že ho bezpečně dokážeš odvolat od jiného psa,když se třeba rozeběhne za slepicema,prostě vždycky.A i tak může nastat v lese problém,hlavně pokud máte lovecké plemeno a vyběhne poblíž třeba zajíc,nebo ho zavětří.Já mám hovawartku,do lesa s ní na volno chodím,ale ona je moc hodná a pořád se drží poblíž mě.Pak mám ještě dva krysaříky,těm se v lese moc nelíbí.Běhají tam také na volno,ale jak jsou mrnaví,tak se každou chvíli zamotají někde do trní malin,nebo ostružin.Jinak mám zkušenost,že štěně je nejisté a drží se poblíž pána,ale tak od 8měsíců už je pejsek seběvědomý a to se pak ukáže,jestli bylo přivolání nacvičeno opravdu dobře.Když ne,stane se,že uteče.A pak se ho musí cvičit znovu a důsledněji.Takže je mnohem lepší nic ve výchově nezanedbat,než pak pracně napravovat chyby.