Lucaso

Můžu provozovat web, kde se lidi registrují a nechávají tam své osobní údaje?

Dostal jsem takovouhle odpověď – ale vyznejte se v tom. Co z toho pochopíte? ********* Pokud internetová stránka shromažďuje osobní údaje fyzických osob, tedy subjektů údajů ve smyslu § 4 písm. d) zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, měl by provozovatel (správce osobních údajů) této stránky splnit kromě jiného též informační povinnost stanovenou v § 11 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. V rámci této povinnosti musí správce osobních údajů (tedy ten, kdo de facto rozhodl o účelu zpracování osobních údajů) informovat subjekt údajů o tom v jakém rozsahu a pro jaký účel budou osobní údaje zpracovány, kdo a jakým způsobem bude údaje zpracovávat a komu mohou být osobní údaje zpřístupněny, nejsou-li tyto informace subjektu údajů již známy. Dále musí být plněny samozřejmě i ostatní povinnosti vyplývající ze zákona
č. 101/2000 Sb.

Odpovědi
anonym

Musíš se zapsat na UOOU

Doplňuji:
záleží jaké údaje, jméno a příjmení není povinnost, datum narození také ne, ale pokud lze na těch údajích postavit konkrétní osobu, u ž je potřeba toho úřadu a musíš zabezpečit úniku těchto inormací

Michal Kole

Musíš se zapsat na UOOU