jorksirek123

Můžu propadnout, i když mě přijali na střední?

Momentálně jsem v pátém ročníku osmiletého gymnázia, a nejsem tam spokojená, tak jsem psala přijímačky na dvě jiné střední školy. Na obě střední jsem byla přijata, a na jednu už jsem odevzdala zápisový lístek. Na mé momentální škole mi ale moc nejde jeden předmět, a učitelka říkala, že by mě nechala propadnout i s průměrem 4,0. Tak by mě zajímalo, dá se vůbec propadnout, i když mám ukončené základní vzdělání a splněnou povinnou školní docházku?

Odpovědi
da ny

Propadnout můžeš.
Se SŠ se člověk může i rozloučit.
Pokud na vysvědčení, celkově bude „neprospěla.“
Podmínkou k přijetí ke studiu je ukončené základní vzdělání. Když propadneš, máš zřejmě,vlastně jen 8 tříd!
„Základní vzdělání
Základní vzdělání již představuje určitý stupeň vzdělání. Podmínkou je úspěšné zvládnutí učiva devátého ročníku základní školy, tzn. celkové hodnocení na vysvědčení je PROSPĚL(A).
https://www.zko­la.cz/chci-vedet-kdy-mam-splnenou-povinnou-skolni-dochazku-a-kdy-mam-zakladni-vzdelani/

Filip84

No, propadnout se dá, to máš naprosto shodný princip, jako bys si v 9. třídě základní školy podala žádost na střední školu, na základě přijímacího řízení by Tě přijali, a Ty bys potom na konci školního roku propadla. Základní škola se neukončuje absolutoriem, závěrečnou zkouškou, maturitou ani ničím podobným, prostě mít základní vzdělání budeš, arciť jsi v posledním pololetí neprospěla.

Jestli, to, co popisuješ, nebo třeba to, co jsem – hypotheticky – popsal já, může mít vliv na nástup na střední školu, to se informuj v té škole. Nemělo by, ale informuj se ve škole.

Za nás to bylo tak, že ano, každý musel povinně chodit devět roků do školy, ale také (theoreticky) mohl chodit devět roků do první třídy. Prostě, pokud propadl, opakoval ročník, pokud znovu propadl, znovu opakoval ročník a tak pořád dokola. My jsme měli spolužáka, co propadl, tak šel k nám, a pak byl velmi šťasten, že mu ředitelka povolila si devátou třídu dodělat, takže vlastně na základku chodil 10 roků. Co tu psali mladší, tak dneska je to jinak.

Drap

Samozřejmě že lze propadnout.