muhamed

Muzou nas ucitelky prohledavat pri vchodu do skoly?

Dneska se provalilo, ze celkem dost lidi z nasi skoly kouri, tak se chci zeptat jestli nas rano pri vchodu muzou ucitelky prohledavat nebo neco takovyho. A nebo jestli muze skolnik prohledat skrinku bez toho, aby sme to vedeli, skolnik ma universalni klic tak muze pres hodinu prohledavat skrinky. Diky moc
Doplňuji:
a jak se mame branit? Kbyby nas chtel zastupce reditee nebo ucitelka prohledat? Co ji mam rict?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Neexistuje!
Osobní prohlídku může provést pouze policista a to ještě stejného pohlaví. Školník se dopouští trestného činu pokud otevírá uzamčené pronajaté skříňky a prohledává je.
Doplňuji:
Pokud opravdu nic nemáš, tak bych trval na tom, aby přivolali policii. A čeho se dovolávat? Základní listiny práv a svobod, která je součástí Ústyvy ČR.

Další odpovědi
Michal Kole

Pochybuji. Když Vás nesmí prohledávat securiták v obchodě proč by měl učitel ? Taky nemá status policisty

anonym

Tak to otočte, začněte prohledávat učitelky.