supino

Muzete mi nekdo vysvetlit tuto otazku: snasi lidsky organismus lepe 30°C na pousti nebo v destnem pralese?

prosim o rozsahlejsi odpoved dik moc za odpoved

Nejlepší odpověď
irij

Na lidský organismus v závislosti na vlhkosti působí teplota vždy odlišně. Suchý mráz –20stupňů lépe než –2 zavyšší vlkosti.
30stupňů ve vlhku je pociťově horších,než 30 st. v suchém prostředí, tělo se může méně chladit pocením. Pot se neodpařuje.